Max traži zvijezdu 2016.
Autor: Administrator , 12. 5. 2016.

U školskoj dvorani Osnovne škole Cestica tražila se i pronađena je buduća zvijezda! Na šestom po redu talent natjecanju na njemačkome jeziku Max sucht den Superstar koje se održalo 6. svibnja 2016. svoje su vještine pokazali učenici iz čak 25 osnovnih škola iz naše zemlje, a i šire.

O pobjedniku su odlučivali sami učenici – žiri se sastojao od dvoje članova iz svake škole koja se natjecala, a nakon prebrojavanja glasova utvrđeno je da je zvijezda ovogodišnjeg Maxa Annie Vuković iz osnovne škole Novi Marof, Umjetnički odjel koja je očarala brojnu publiku svojom izvedbom pjesme Das kann uns keiner nehmen.
Pobjednica je uvjerljivo zasjela na prvo mjesto, dok su iza nje sve do samog kraja izjednačene po broju bodova bile drugoplasirane Osnovna škola Ivana Kukuljevića Sakcinskog iz Ivanca i Osnovna škola Štrigova, a treće mjesto zauzela je Osnovna škola Smiljevac iz Zadra.
Na pozornici smo imali priliku čuti i vidjeti pregršt raznovrsnih točaka, od pjesme i plesa do pomno uvježbanih koreografija i virtuoznih instrumentalista, a kroz bogat program proveli su nas
voditelji Dora Jamnik i Dominik Mićović.
Natjecanje koje je sada već postalo tradicijom na Osnovnoj školi Cestica održava se u svrhu promicanja uporabe njemačkog jezika kao jezika koji je i kulturno i povijesno blizak našem području. Zavidna je razina na kojoj je ovakav „talent show“ održan, a za nju su ponajviše zaslužni Osnovna škola Cestica i Krešimir Golub, učitelj njemačkoga jezika te udruga Europski kulturni krug koji su u zajedničkim snagama ostvarili ovaj hvalevrijedan projekt.
Značaj ovakvog događaja prepoznat je i u
društvenoj zajednici, stoga ne čude riječi pohvale predsjednika Općinskog vijeća Općine Cestica Darka Majhena i ravnateljice OŠ Cestica Nevenke Turščak koji su u svom obraćanju istaknuli vrijednost ovog natjecanja.
Dužno priznanje odajemo i svima koji su svesrdno doprinijeli realizaciji projekta među kojima vrijedi istaknuti Varaždinsku županiju i Općinu Cestica; zakladu Donauschwäbische Kulturstiftung i Goethe Institut; Hrvatsko društvo profesora i učitelja njemačkog jezika te predsjednicu Irenu Horvatić Čajko; Središnji ured za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke; Školsku knjigu, Alfu i Profil-Klett; udrugu Hiperaktivni, gospodina Kristijana Galevskog; gospodina Danka Furjana i Roberta Ozvetića te sve sponzore koji su omogućili još jedno uspješno izdanje Maxa: pekarna Petra, PIK Vrbovec, Vagros Varaždin, Vindija, VELPRO, Metss, INFA-M te pizzerija 4M.
Dojmovi se još nisu ni slegli, a sigurni smo da su naši natjecatelji već počeli razmišljati o tome čime bi njihove škole mogle zadiviti publiku na sljedećem izdanju showa Max sucht den Superstar!

fotoalbum (EKULT na Facebooku)