Projekt besplatne razmjene udžbenika- OBAVIJEST
Autor: Administrator , 10. 6. 2016.

Na kraju smo nastavne godine u kojoj ste bili uključeni u projekt  besplatne razmjene udžbenika, koji je lani pokrenula Varaždinska županija. Da biste i slijedeće godine sudjelovali u projektu bilo je potrebno vratiti SVE udžbenike, a ukoliko ne pošaljete školske udžbenike u školu (jer su Vam nestali i sl.) Povjerenstvo za prosudbu upotrebljivosti udžbenika, naplatiti će Vam 100% tržišne vrijednosti udžbenika, koju ćete morati podmiriti. Početkom rujna dobit ćete udžbenike za slijedeću školsku godinu. Napominjemo da su udžbenici rabljeni i da to vrijedi za sve koji su se uključili u projekt. Ostali udžbenike kupuju sami, osim radnih bilježnica i likovnih mapa koje kupuje Općina.

Općina Cestica uputila je pismo svakom učeniku/roditeljima, ali još jednom skrećemo pozornost na činjenicu da će sva školska djeca, bez obzira na to jesu li se uključila u projekt besplatne razmjene udžbenika pokrenut od Varaždinske županije, dobiti sve radne bilježnice i likovne mape jer je za tu namjenu sredstva izdvojila Općina. Ono što morate kupiti su kutije za tehničku kulturu (od 5. do 8. razreda) i ostali školski pribor (bilježnice, omote, pisaljke,  likovni pribor…)

Učenicima osmih razreda škola će isplatiti financijska sredstva za udžbenike koje je otkupila od učenika kad su bili 7. razred u iznosu 50 % od cijene udžbenika, a svi koji se žele odreći prava na isplatu financijskih sredstava trebaju potpisati obrazac da se odriču tog prava u korist škole. Obrazac ćete dobiti čim bude moguće ispisati ga iz aplikacije, a za isplatu je potrebno donijeti ime i prezime vlasnika računa i njegov IBAN.

Želim Vam uspješan završetak školske godine i ugodne ljetne praznike, te Vam zahvaljujem na sudjelovanju u provedbi projekta sufinanciranja besplatnih školskih udžbenika.

Ravnateljica:
Nevenka Turščak