Božićno druženje
Autor: Administrator , 20. 12. 2016.

Naše Božićno druženje postalo je tradicionalno i uvrstilo se u zbivanja po kojem je naša škola prepoznatljiva.
Tako su 16. prosinca, u poslijepodnevnim satima mnogi posjetitelji iz naše, ali i susjednih općina mogli osjetiti pravo blagdansko ozračje ispred naše škole.

Ovogodišnji program Božićnog druženja započeli smo Promocijom knjige 170. godina školstva u Općini Cestica.
Nakon promocije uslijedila je priredba koju su vodile učenice 7. razreda,  Nera Mumlek i Vida Kelić.
Program priredbe otvorio je Pjevački zbor pjesmama Okitimo dom i Sretna nova godina.
Nakon njih razveselili su nas mališani Dječjeg vrtića Zeko. U šaljivom tonu predstavili su nam se, po prvi put, i naši prvašići. Svojim božićnim razmišljanjima obogatili su nas učenici   2. a i b razreda,  a u veselom ritmu nastavili smo s učenicima četvrtih razreda. Pravu zimsku idilu dočarali su nam učenici 3. a razreda recitacijama Pahuljica i Prvi snijeg. Sretan Božić i sve najbolje u novoj godini na zavičajnom govoru  zaželjeli su nam učenici 3. b razreda.  I učenici PŠ Lovrečan opet su nam pokazali da jako vole pjevati.  Sve su posjetitelje, na kraju, plesnom točkom, počastile  učenice viših razreda.
I na kraju priredbe, ravnateljica  Nevenka Turščak pozdravila je i pozvala na druženje sve prisutne.

Ovom su se humanitarnom druženju  svojim proizvodima uključile  i udruge:  Udruga mladih Hiperaktivni, Udruga umirovljenika i Udruga ručnih radova Vezilje , Interesni odbor mladih HNS-a Cestica i MNK Lovrečan te izdavačke kuće Alfa i Školska knjiga.
Svi su se posjetitelji mogli okrijepiti toplim napicima, langušima, mini pizzama, grahom te nezaobilaznim kolačima.
Sretni i ponosni završili smo druženje  oko 19:00 znajući da se naš trud isplatio!

Hvala svima koji su se odazvali i uveličali naš zajednički višegodišnji projekt!

Zahvaljujući vašoj humanosti ove smo godine prikupili oko 20 000 tisuća kuna!
Prikupljenim financijskim sredstvima pomoći ćemo učenicima slabijeg imovnog stanja za lakše sudjelovanje u školskim projektima poput izleta, škole u prirodi i ekskurzija.

Veselimo se idućoj godini da jedni druge opet razveselimo!

foto album1                    foto album 2                     foto album 3

smileyangelsmileyangelsmileyangelsmiley

Zahvala

Na Božićnom druženju ove su godine svojim donacijama i nesebičnom aktivnošću sudjelovali:

1. Općina Cestica
  2. Alfa
  3. Školska knjiga
  4. Niskogradnja Veselnik Cestica – Mario Veselnik
  5. Pekarnica PIM
  6. Davor Hohnjec, Biserka Veselnik, Joža Dugi, Branka Ivančić, Dorotea Dobrotić
  7. Udruga umirovljenika
  8. Udruga mladih Hiperaktivni Cestica
  9. Vezilje
  10. Malonogometni klub Lovrečan
  11. Elektra Varaždin
  12. Interesni odbor Mladih HNS-a Cestica
  13. OŠ:  Vinica, Petrijanec, Sračinec
  14. SŠ: Gospodarska, Arboretum Opeka, Srednja strukovna škola, Strojarska i prometna, , Graditeljska, prirodoslovna i rudarska
  15. Radnici i učenici OŠ Cestica
  16. …i mnogi drugi koji se nisu željeli isticati…

Razredna nastava

Furjan Mihaela
Hrnčić Davorka
Juričinec Ljubica

Od srca svima zahvaljujemo!