Max traži zvijezdu 2017.
Autor: Administrator , 8. 5. 2017.

Imamo novu zvijezdu!

Na talent natjecanju na njemačkom jeziku Max sucht den Superstar koje se već sedmi put održava u OŠ Cestica zasjala je nova buduća zvijezda! U petak 5. svibnja 2017. birala se najbolja točka u velikoj konkurenciji mnoštva darovitih pjevača, plesača i glazbenika. Svi su izvođači dali sve od sebe kako bi predstavili svoju školu, od ukupno 19 škola koje su sudjelovale, ali pobijediti može biti samo jedan.

O tome tko će u svoju školu ponijeti prestižnu nagradu najbolje mlade zvijezde odlučivao je stručni žiri u sastavu: dr. Gerald Hühner, doktor germanistike specijaliziran u poučavanju njemačkog jezika kao stranog, Ružica Miljanić, predstavnica Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika, Dragan Logožar, profesor trube i voditelj Glazbene škole u Novom Marofu,  Gordana Kos Kolar, profesorica Glazbene kulture i umjetnosti u OŠ Vinica i Gimnaziji Maruševec te  Zdenka Knapić, profesorica Glazbene kulture i glazbena pedagoginja u Društvu Naša djeca Varaždin.

Svojim su kritičkim okom članovi žirija prosuđivali o svakoj izvedbi te nakon kratkog vijećanja odlučili da je ovogodišnja pobjednica Maxa Leonora Kuqi iz OŠ Štrigova sa svojom izvedbom pjesme Auf anderen Wegen.

Drugo mjesto zauzeli su Laura Cahun, Mateja Hudoletnjak, Dominik Biškup, Lorena Zebec i Laura Foder iz OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec s pjesmom Baby. Na trećem mjestu završili su Nika Ražov i klapa Štiglići iz OŠ Smiljevac Zadar koji su otpjevali pjesmu Mein Land des Großvaters.

OŠ Cestica predstavljala je plesna skupina Superstars te unatoč tome što se djevojke nisu plasirale na pobjedničko postolje, primile su posebnu pohvalu žirija za atraktivnost nastupa.

Publika koja je ispunila sportsku dvoranu OŠ Cestica uživala je u raskošnom programu kroz koji su nas vodili Dora Jamnik, Iva Lazar, Mateo Rožmarić i Vida Kelić.

Prije samog početka natjecanja svim prisutnima obratili su se ravnateljica OŠ Cestica Nevenka Turščak i načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj koji su istaknuli značaj ovog događaja te izrazili svoje zadovoljstvo što se on ostvaruje upravo na našoj školi.

Max sucht den Superstar specifično je natjecanje kojim se osvješćuje bogatstvo njemačkog jezika na kojem se škole predstavljaju. Ovim se projektom uporaba njemačkog jezika još više približava učenicima, i u edukativnom i u zabavnom smislu. Realizacija ovakvog showa ne bi bila moguća bez angažmana mnogih iz Osnovne škole Cestica i Krešimira Goluba, učitelja njemačkog jezika i organizatora u suradnji s Europskim kulturnim krugom.

Zahvaljujemo i svima koji su svesrdno doprinijeli ostvarenju projekta među kojima vrijedi istaknuti Varaždinsku županiju i Općinu Cestica; zakladu Donauschwäbische Kulturstiftung i Goethe Institut; Hrvatsko društvo profesora i učitelja njemačkog jezika; Središnji ured za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke; Školsku knjigu, Alfu; udrugu Hiperaktivni, te sve sponzore koji su još jednom omogućili uspješno izdanje Maxa: pekarna Petra, Vagros Varaždin, Cvjećara Mirta, Vindija, INFA-M te Hotel Varaždin.

U očekivanju novih zvijezda pozdravlja vas Max!

foto-album 1              foto-album 2 (na stranici Ekult- Facebook)