BOŽIĆNO DRUŽENJE U OSNOVNOJ ŠKOLI CESTICA
Autor: Administrator , 18. 12. 2017.

Ove je godine,  Božićno druženje, zbog vremenskih uvjeta, organizirano u dvorani. Oko 16:00 sati ona postaje veselo i ugodno mjesto predblagdanske kupovine.  Svake godine ponuda je sve bogatija. Maštovito ukrašeni štandovi, čekali su svoje posjetitelje koji su i ove godine došli u velikom broju.

Naše jubilarno Božićno druženje započeli smo u 16:30 na najbolji mogući način – pjesmama  našeg školskog zbora.

Nakon njih naši su prvašići jedva čekali da pokažu što su dosada naučili.
Recitacijom Božićna čestitka predstavili su  nam se učenici 1. a razreda, a učenici 1. b razreda otpjevali su pjesmu Bijeli Božić.

Da je pravi i jedini ukras Božića veliko srce i dobrota u njemu dokazali su nam  učenici 4. a razreda svojim igrokazima Božićni ukras i Razgovor s pastirima.
Pjesmu Dragutina Domjanića Božić  krasnoslovili su učenici 4. b razreda.

Učenici 3. a i b razreda svojim su scenskim igrama Snjegović i Snješko bez nosa pokazali da će zaista uživati u zimskim radostima.

Sve prisutne pozdravila je i pozvala na druženje ravnateljica Nevenka Turščak.

Pjesmom i plesom razveselili su nas učenici PŠ Lovrečan te plesna skupina učenica osmih razreda - Superstars.

I ove su se godine svojim proizvodima uključile  razne  udruge: Udruga mladih Hiperaktivni, Udruga umirovljenika i Udruga ručnih radova Vezilje, Interesni odbor mladih HNS-a Cestica, MNK Lovrečan, Udruga PINGO te izdavačka kuća Alfa.

Za vrijeme  i nakon nastupa svi su se posjetitelji mogli okrijepiti toplim napicima, langušima i mini pizzama koje  su pripremile vrijedne ruke  kuharica i spremačica škole.

Da se sav  naš trud  isplatio, pokazali su poluprazni štandovi na kraju ovog petog druženja. Zahvaljujući humanosti svih posjetitelja, ove smo godine prikupili oko  dvadeset tisuća kuna.
Prikupljenim novcem pomažemo ostvarivanje izvanučioničke nastave učenicima kojima je to najpotrebnije.

Božić je vrijeme ljubavi i mira - lijepo je da smo značenje tih riječi osjetili i ove godine!

Hvala svima koji su se odazvali!

ZAHVALA