LIKOVNI USPJESI NAŠIH UČENIKA
Autor: Administrator , 9. 5. 2018.

Saša Humek, Ana Maria Levanić, Petra Cestar, Vida Kelić, Patrik Vinter - učenici su čija su mašta, kreativnost i veliki trud  doprinijeli izuzetnim rezultatima na likovnim natjecanjima ove školske godine.

Pa, krenimo redom:

LIK 2018. – natjecanje prema katalogu AZOO-e

Ovogodišnji LIK bio je inspiriran temom „Mitovi i legende“. Učenici su imali za zadatak istražiti „čudesni svijet mitskih bića“, izraditi skulpture od žice te kroz linijski istanjenu masu prikazati mitološko biće na što originalniji način. Na natjecanje je pristiglo 199 radova učenika osnovnih škola Varaždinske županije. Za županijsku izložbu povjerenstvo u sastavu Davor Petak, Marela Žamić-Levačić, Maja Đakmanec Loborec i Terezija Mlinarić odabralo je 62 skulpture od kojih je njih 10 predstavljalo Varaždinsku županiju na državnoj razini natjecanja.  Za županijsku su izložbu odabrana  dva rada učenica naše škole - Saše Humek, 7.b i Ane Marie Levanić, 7.b.

LIKOVNI NATJEČAJ – EUROPA U ŠKOLI 2018.

Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska u školskoj godini 2017./2018. 24. puta organizirao je natjecanje Europa u školi  na razini Republike Hrvatske. Tema ovogodišnjeg natjecanja  za dobnu skupinu od 5. do 8. razreda osnovne škole bila je „Moj najdraži europski dvorac“, a rad učenice Petre Cestar, 8.a,  svojom je kvalitetom zasluženo uvršten  među tek 10  nagrađenih radova u navedenoj dobnoj skupini. Obzirom da Petra Cestar i njezina mentorica Marela Žamić-Levačić nisu u mogućnosti nazočiti  svečanosti uručenja nagrada natjecanja u srijedu,  9. svibnja 2018. u 11 sati, u Europskom domu Zagreb, naša će Petra nagradu primiti na adresu škole.

link: http://www.europe.hr/projekti/europa-u-skoli/rezultati-natjecanja-europa-u-skoli-2018/

LIKOVNI NATJEČAJ – SFERA 2018.

Već četvrt stoljeća Društvo SFera raspisuje godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu.

Najbolje autore, autorice i skupine autora Društvo SFera nagrađuje na svečanoj dodjeli nagrada u sklopu Svečane skupštine Društva za znanstvenu fanstastiku SFera, koja je tradicionalno središnji događaj znanstveno-fantastične konvencije SFeraKon. Ujedno su najbolji likovni radovi izloženi na SFeraKonu.

Naša učenica Vida Kelić, 8.a, u velikoj je konkurenciji pristiglih likovnih radova osvojila  3. nagradu na temu „Hrčkorog“.  Nagrade za učenike i mentore bit će uručene na SFeraKonu, na svečanoj skupštini u subotu, 12. svibnja 2018. u 20 sati, u prostorijama Fakulteta elektrotehnike i računarstva, Zagreb.

linkovi:

LIKOVNI NATJEČAJ HRVATSKOG ŠKOLSKOG MUZEJA ZA 23. EMA-U (EDUKATIVNO MUZEJSKU AKCIJU)

Edukativne muzejske akcije već 22 godine zaredom uspješno organizira Sekcija za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskoga muzejskog društva. Akcija se tradicionalno odvija u travnju i svibnju, a završava na Međunarodni dan muzeja, 18. svibnja. Svake godine muzeje sudionike povezuje jedna tema koju svatko predstavlja na svoj način. Ove godine sudionike akcije povezala je jedna riječ -  Lađa, a samu temu i čitavu akciju nosi Gradski muzej Karlovac. Hrvatski školski muzej priređuje izložbu dječjih likovnih radova na danu temu.  Na ovaj likovni natječaj pristiglo je čak 2700 radova iz različitih odgojno-obrazovnih institucija iz čitave Hrvatske tako da je stručno povjerenstvo imalo nimalo lak zadatak - odabrati najboljih 150 likovnih radove za izložbu u samom Hrvatskom školskom muzeju. Među njima nalazi se rad našeg Patrika Vintera, 5.b,a izložba se može razgledati u Hrvatskom školskom muzeju od 2. do 18. svibnja 2018. godineSvečane dodjela pohvalnica autorima te zahvalnica mentorima održati će se u Hrvatskom školskom muzeju  18. svibnja 2018. godine u 12 sati

Čestitamo od srca Saši, Ana Mariji, Petri, Vidi i Patriku na postignutom uspjehu i želimo im još puno kreativnih izazova i uživanja u likovnom stvaranju!

Marela Žamić – Levačić, uč. likovne kulture