MAX TRAŽI ZVIJEZDU 2018.
Autor: Administrator , 13. 5. 2018.

Pronađena je nova zvijezda

Osmi po redu talent show Max sucht den Superstar održan je u našoj školi 11. svibnja 2018. godine s početkom u 19.00 sati. U natjecanju koje se odvija na njemačkom jeziku sudjelovali su učenici iz čak 23 škole.
Svečanost ove manifestacije svojim su odazivom uveličali zamjenik načelnika  Općine Cestica, Žarko Rodeš, članovi Školskog odbora, ravnatelji škola, mentori, roditelji i učitelji, učenici...

Na samom početku programa prisjetili smo se prošlogodišnje pobjedničke pjesme Auf anderen Wegen i njezine izvođačice Leonore Kuqi  iz OŠ Štrigova.

Prije samog natjecanja, dobrodošlicu svim natjecateljima, posjetiteljima i navijačima poželjela je  ravnateljica škole Nevenka Turščak, a s nekoliko prigodnih riječi prisutnima se obratio i zamjenik načelnika Općine Cestica Žarko Rodeš.

Nastupe izvođača pod budnim je okom pratio stručni žiri u čijem su sastavu bili:
Monika i Gerald Hühner doktori germanistike čiji je rad u poučavanju njemačkog jezika kao stranog iznimno važan za obrazovanje u inozemstvu Savezne Republike Njemačke, Ružica
Miljanić, urednica za njemački jezik iz Školske knjige, Dragan Logožar, profesor trube i voditelj Glazbene škole u Novom Marofu,  Gordana Matolek, urednica za njemački jezik iz Alfe te Ana Ostojić, profesorica glazbene kulture, autorica glazbe, voditeljica zbora i učiteljica u OŠ Luka.

Svi su natjecatelji dali sve od sebe i pokazali svoja  umijeća i skrivene talente  pjevanjem na njemačkom jeziku, kako u pojedinačnim tako i u skupnim nastupima.

Ali žiri je ipak morao odabrati najbolje. Nakon kratkog vijećanja odlučili su da su ovogodišnje pobjednice showa Max traži zvijezdu Bombellesice – Mateja Vauda, Valerija Crnko, Patricija Mikac i Magdalena Kapljić iz OŠ Vinica  s pjesmom Biene Maja. Njihova je mentorica Stella Klemen.

Drugo mjesto osvojile su predstavnice naše škole, plesna skupina Superstar´s  - Veronika Mihin, Mihaela Veselnik, Ana Daljevec, Ana Hip i Lana Krajnc te Sara Kolar s pjesmom Liebe im Kopf. Njihov je mentor Krešimir Golub.

A treće mjesto zauzela je Lana Stanković Vrček iz VI. OŠ Varaždin. Predstavila je svoju školu pjesmom Jeans, T-Shirt und Freiheit, a pripremala ju je mentorica Marijana Martinec.

U kratkoj pauzi, za vrijeme donošenja odluke žirija, zabavljala nas je plesna skupina naše škole Starmax.

Svim sudionicima natjecanja podijeljene su prigodne nagrade, a onim najboljima za osvojeno 1., 2. i 3. mjesto  uručene su vrijedne nagrade naših sponzora: knjige, majice, školski pribor i sl.

Kroz cijeli nas je program uspješno vodio naš četveročlani tim voditeljica: Mia Premec, Sara Bosak, Ema Adamić i Ana Mihin.

Ovo tradicionalno natjecanje održava se u svrhu promicanja uporabe njemačkog jezika kao jezika koji je i kulturno i povijesno blizak našem području.

Za organizaciju ove manifestacije zaslužni su mnogi iz Osnovne škole Cestica, a osobito Krešimir Golub, učitelj njemačkoga jezika te udruga Europski kulturni krug.

Ovim putem zahvaljujemo se i svima ostalima koji su doprinijeli ostvarenju projekta:  Općini Cestica; zakladi Donauschwäbische Kulturstiftung i Goethe Institutu; Hrvatskom društvu profesora i učitelja njemačkog jezika; Središnjem uredu za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke; Školskoj knjizi, Alfi i Profil-Klettu; udruzi Hiperaktivni te našem već tradicionalnom i službenom fotografu Petru Hutinskom čije fotografije možete vidjeti na stranicama naše škole i facebook stranici EKULT-a (fotoalbum 1 i fotoalbum 2)

Velika hvala i svim sponzorima koji su još jednom omogućili uspješno izdanje Maxa, a oni su: Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, PIK Vrbovec,  pekarnica Petra, Vagros Varaždin, Cvjećarnica Mirta, Vindija, VELPRO i LEDO.

Čestitamo svim pobjednicama!