« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1019853
DAN ŠKOLE - Proslavili smo 172. rođendan škole
Autor: Administrator , 17. 5. 2018.

Veselo i razigrano u pjesmi i plesu bilo je u srijedu, 9. svibnja, kada je u predvorju naše škole održana školska priredba povodom Dana škole. Učenici koji sudjeluju u radu pjevačkih i sviračkih sekcija pokazali su pred cijelom školom što sve znaju i umiju. Tako smo na prigodan način obilježili još jedan veliki rođendan naše škole.

U kratkom govoru učenicima se obratila i ravnateljica škole Nevenka Turščak koja nas je podsjetila na to što čini školu uspješnom istaknuvši brojne vrijedne rezultate naših učenika, ali i uspješnu provedbu raznih projekata na našoj školi.

Svečanu smo proslavu otvorili u istom takvom tonu izvedbom hrvatske himne Lijepa naša koju su zajedničkim snagama dostojanstveno izveli pjevači i tamburaši. Pjevački zbor nižih razreda pod vodstvom učiteljice Glazbene kulture Slave Požgajec predstavio nam se s pjesmama Kad bi drveće hodalo i U zemlji klimavoj, a Tamburaški orkestar sa skladbama Moj dom i Polka. Zvuke suvremene glazbe donio je školski bend Čista petica koji je izveo poznate pjesme Slobodna, Čuvaj me, Djevojka od milijun dolara te Dani i godine.

Kroz cijeli kulturno-umjetnički program vodile su nas učenice Vida Kelić i Iva Lazar. Sam završetak programa uvukao nas je u čarobni svijet mjuzikla. Učiteljica Lucija Vočanec s učenicima je pripremila nekoliko songova iz najpoznatijih mjuzikala kao što su Moje pjesme, moji snovi, Mačke, Mamma mia i Footloose. Zagrijanih glasova i rasplesanih nogu čestitali smo školi još jedan rođendan u nizu s očekivanjem da dostojanstveno stari kao i dosad – što starija, to bolja!