TERENSKA NASTAVA U ZAGREBU
Autor: Administrator , 27. 10. 2018.

U srijedu, 24. listopada učenici 4.a i 4.b razreda OŠ Cestica i učenici 4.c razreda PŠ Lovrečan  posjetili su naš glavni grad Zagreb.  Uz stručno vodstvo najprije su posjetili i razgledali Zračnu luku Franjo Tuđman. Nakon obilaska prostora zračne luke i prolaska kontrole putnika prije ulaska u zrakoplov, vidjeli su i polijetanje i slijetanje zrakoplova.

Uslijedio je razgled grada gdje su učenici razgledali znamenitosti samog grada i čuli zanimljivosti o njima. Prošetali su tržnicom Dolac i razgledali staru jezgru grada. Prošli su kroz Kamenita vrata sve do Gornjeg grada gdje su s nestrpljenjem očekivali pucanj iz Gričkog topa. Šetnju su nastavili prema Markovu trgu gdje su vidjeli crkvu sv. Marka, zgradu hrvatskog Sabora i Banske dvore. Najuzbudljivija je bila vožnja uspinjačom nakon koje su Ilicom prošetali do Trga bana Josipa Jelačića. Razgledali su i Zagrebačku katedralu nakon koje smo obilazak grada priveli kraju. Prije samog povratka opustili su se i zabavili u ZOO vrtu. Iako umorni, kućama su se vratili veseli, raspjevani i puni dojmova.

Učenike su pratile učiteljice Ivana Čorko, Dragica Kišić, Vlatka Vnuk Težak i Nataša Bistrović.