BOŽIĆNO DRUŽENJE U OSNOVNOJ ŠKOLI CESTICA
Autor: Administrator , 17. 12. 2013.

Božićno druženje održano ispred naše škole u petak, 13. prosinca, imalo je humanitarni karakter. Ideja se začela u našim srcima. Sazrijevala  je i razvijala se tijekom studenoga i početkom prosinca kada su učenici sa svojim učiteljicama i učiteljima izrađivali razne rukotvorine. Plod toga je zajedništvo svih koji su sudjelovali u realizaciji ovoga druženja, posjetitelja, i najbitnije,  pomoć  učenicima naše škole kojima je ona najpotrebnija.

fotografije

U 16:30 prostor ispred  naše škole postao je mjesto maštovite, ugodne i povoljne predblagdanske kupovine. Deset je štandova ukrašavala prava  čarolija božićnih ukrasa, čestitki, nakita, vjenčića,  proizvoda od lavande, aranžmana, jaslica i drugih proizvoda.  Posjetitelji su mogli vidjeti i uprizorenje betlehemske štalice koju su pripremili učenici šestog razreda.  Ovom se humanitarnom druženju  odazvala i novoosnovana  Udruga mladih Hiperaktivni  koji su nekoliko dana prije druženja organizirali kreativne  radionice za učenike. Svojim su se proizvodima uključile i Udruga umirovljenika Općine Cestica te Udruga ručnih radova Vezilje.

Sve je počelo nastupom školskog zbora nakon čega je uslijedila  pozdravna riječ ravnateljice škole, Nevenke Turščak.

Nakon njih predbožićno raspoloženje  u nama  probudio je Dječji zbor župe Križovljan, ženska klapa Angeluš i Muški vokalni ansambl župe Križovljan.

Svojim su nastupom sve posjetitelje razveselili i učenici Područne škole Lovrečan.

Za vrijeme  i nakon nastupa svi su se posjetitelji mogli okrijepiti toplim napicima, klipićima, langušima i  nezaobilaznim kolačima koje  su pripremile vrijedne ruke naših učiteljica i kuharica.

Vrijeme je darivanja, radosti i ljubavi. Naši su učenici, učitelji, roditelji i ostali posjetitelji i u ovim teškim trenutcima pokazali svoje veliko srce! Zahvaljujući njihovoj humanosti prikupljeno je čak 12.000,00 kn.

Voljeli bismo da Božićno druženje postane tradicija i uvrsti se u zbivanja po kojima je naša škola prepoznatljiva. Vjerujemo da su svi posjetitelji bili zadovoljni. To  su pokazali i prazni štandovi na kraju ovog prvog druženja.

Zahvaljujem svima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji ovog božićnog druženja!

Hvala svima koji su nam pomogli da darujemo!