BRAVO, NIKOLINA MARTINČEVIĆ !!!
Autor: Administrator , 9. 5. 2014.

Učenici naše škole sudjelovali su na likovnom natječaju „Uskrsna pisanica“ koji je organizirao  i provodio tjednik „Varaždinske vijesti“. Ovim se projektom, čiji je pokrovitelj Varaždinska županija, željelo djecu i mlade potaknuti na likovnu kreativnost.

Natječaj je počeo 11. veljače i trajao je do 30. ožujka, a osim naših učenika, zainteresirao je i mnoge druge osnovnoškolce Varaždinske županije jer nagrada koja je bila namijenjena autorima najkreativnijih 20 radova, bila je izuzetno primamljiva – TABLET RAČUNALO!!!

Zadatak je bio osmisliti i prikazati, u bilo kojoj  likovnoj tehnici,  uskrsnu pisanicu koja je, naravno, trebala biti posebna i originalna. Natječaju se odazvalo šest učenika naše škole, a učiteljica likovne kulture Marela Levačić, prijavila je i na natječaj dostavila  tri najuspješnija uratka učenica  - Ane Županić (7.a), Nikoline Martinčević (7.b) i Anje Vori (7.b). Učenice su koristile različite materijale u izradi pisanice -  glinamol, špagu, tkaninu, žicu, alu-foliju, čipku… što je uz njihov ogroman trud rezultiralo prekrasnim trodimenzionalnim pisanicama.

Radovi:  N. Martinčević              A. Županić                        A. Vori

Imena autora najkreativnijih radova bila su objavljena u Varaždinskim vijestima od 22. travnja 2014., a među njima bilo je ime i naše  NIKOLINE MARTINČEVIĆ!!! Na svečanoj podjeli darova i izložbi pisanica koja se održala u petak 25. travnja 2014. u Županijskoj palači u Varaždinu, bilo joj je uručeno tablet računalo. Sretni smo i ponosni na uspjeh naše Nikoline i želimo joj još mnogo kreativnih trenutaka!!!

Marela Levačić, uč. lik. kult.