Max traži zvijezdu 2014.
Autor: Administrator , 28. 5. 2014.

Kao u trenu, prošla je godina dana od prošlogodišnjeg natjecanja. Jednako uzbudljiva, napeta i pozitivna atmosfera vladala je 23. svibnja 2014. godine na četvrtom po redu finalnom natjecanju mladih talenata pod nazivom Max sucht den Superstar. Pozornicu su prije samog showa dodatno ugrijali školski bend Čista petica i plesna skupina Achtung. Dobrodošlicu svim natjecateljima, posjetiteljima i navijačima poželjela je ravnateljica OŠ Cestica - Nevenka Turščak. S nekoliko prigodnih riječi prisutnima se obratio i načelnik Općine Cestica - Mirko Korotaj.

Ove godine u natjecanju su sudjelovali učenici iz 17 osnovnih škola. Uz 13 škola iz Varaždinske županije (OŠ Ante Starčevića Lepoglava, OŠ Breznički Hum, OŠ Cestica, OŠ Metel Ožegović Radovan, OŠ Novi Marof, OŠ Petrijanec, OŠ Sračinec, OŠ Vidovec, OŠ Vinica, OŠ Vladimir Nazor Sveti Ilija, V. OŠ Varaždin, VI. OŠ Varaždin, VII. OŠ Varaždin), dvije iz Međimurske županije (OŠ Dr. Ivana Novaka Macinec i OŠ Ivana Gorana Kovačića Sv. Juraj na Bregu) sudjelovali su i predstavnici OŠ Velika Nedelja iz susjedne nam Republike Slovenije te predstavnici OŠ Fra Lovro Karaula Livno iz Republike Bosne i Hercegovine. Već tradicionalno, u uvodnom dijelu programa prisjetili smo se prošlogodišnje pobjedničke pjesme Ja i njezine izvođačice Dijane Papec iz OŠ Vidovec. Kroz cijeli program vodio nas je usklađeni duo- Dora Jamnik iz 5. razreda i Ivona Jurajec iz 8. razreda. Hrabri natjecatelji svoja su umijeća i skrivene talente pokazivali  pjevanjem na njemačkom jeziku, kako u pojedinačnim tako i u skupnim nastupima. Našu je školu pjesmom Lassmichloss ponosno predstavila učenica Sara Bratko.

Nastupe svih izvođača pod budnim je okom pratio žiri koji je ove godina činila skupina od troje učenika iz škola koje su se natjecale. Glasovanje je bilo javno, a nastupi su se ocjenjivali dodjeljivanjem 1, 2 ili 3 boda. Svojoj  školi žiri nije dodjeljivao bodove. Za vrijeme donošenja konačne odluke žirija, sve prisutne zabavila je plesna skupina 4. razreda OŠ Cestica Superstar's. Neizvjesno i napeto bilo je do samoga kraja.Treće mjesto osvojila je Emanuela Kovač iz OŠ Fra Lovro Karaula Livno iz Bosne i Hercegovine pjesmom Irgendwie, Irgendwo i Irgendwann. Drugo mjesto pripalo je Katarini Meštrović iz OŠ Petrijanec i pjesmi Das Beste.
Oko 1. mjesta borbu u bodovima vodile su OŠ Novi Marof i OŠ Dr. Ivana Novaka Macinec. S ukupno 22 dodijeljena boda, i jedna i druga škola zauzele su mjesto pobjednika.
Anni Vuković i Vedran Meštrić iz OŠ Novi Marof pjesmom Elektrisches Gefüehl osvojili su žiri. Njihova mentorica je Barbara Meštrić.

Svojim glasom i samouvjerenim nastupom zasluženu je pobjedu odnio i
Renato Bogdan, učenik 7. razreda OŠ Dr. Ivana Novaka Macinec. Na njemačkom jeziku otpjevao je Đelem, Đelem – poznatu romsku himnu. Potporu iz njemačkog jezika pružila mu je učiteljica Ružica Horvat, a onu glazbenu učitelj Gabrijel Kovačić.
Svim sudionicima natjecanja podijeljene su diplome, a onim najboljima za osvojeno 1., 2. i 3. mjesto pored diploma uručena je vrijedna informatička oprema, hrv. – njem./njem. – hrv. rječnici, majice, kemijske olovke i privjesci. Za uspješnu realizaciju ovogodišnjeg natjecanja pobrinuo se glavni organizator događanja, a ujedno i tajnik EKULT-a Krešimir Golub. Ovim putem veliku zahvalu upućujemo zakladi
Donauschwäbische Kulturstiftung i udruzi Europäischer Kulturkreis bez kojih sve ovo ne bi bilo moguće, kao i našim sponzorima: Općini Cestica, pekarni Petra, pizzeriji Rim, PIK-uVrbovec, Vagrosu Varaždin, Vindiji, Visu Varaždin te gospodinu Mumleku. Posebnu zahvalu zaslužila je i udruga Hiperaktivni koja djeluje u sklopu škole i koja se nesebično uključila u samu organizaciju, učiteljice hrvatskoga jezika Jelena Šinjur i Maja Soldatek koje su se pobrinule za uspješno vođenje programa priredbe te ostali učitelji, učenici i djelatnici škole koji su na bilo koji način pomogli i dali svoj doprinos. Također veliko hvala ide i ravnateljici Nevenki Turščak koja je prepoznala vrijednost ovog projekta te u svemu bila velika podrška. Ovaj show pokazao je još jednu u nizu uspješnu suradnju između škola kojom se promiče dječje stvaralaštvo i kreativnost na njemačkom jeziku. Na kraju spomenimo da se naša škola sa zaradom od prodaje ulaznica za ovaj show uključila u prikupljanje pomoći stradalima u poplavama.

fotoalbum 1

fotoalbum 2