Završni izlet naših osmaša
Autor: Administrator , 11. 6. 2014.

Kažu da sve mora naći svoj kraj, a kako završiti nešto lijepo, nego dobrim provodom? Došao je kraj našem osmogodišnjem druženju. I zato smo morali obilježiti naše doba, morali smo ostaviti trag. Naša završna točka bio je izlet u  predivan istarski grad Pulu i Nacionalni park Brijuni. Krenuli smo rano ujutro, loveći zoru, ispisujući našu zadnju stranicu.

Atmosfera u autobusu bila je opuštajuća. Mnogi su pokušavali i prospavati, no nismo to dopuštali. Uz pjesmu i šalu, stigli smo do Pule. Razgledali smo taj fascinantan grad. Osobito nam se svidio rimski amfiteatar, poznat kao Arena. Dovršen je u isto vrijeme kad i znameniti Kolosej u Rimu te je šesti po veličini u svijetu. U areni, središnjem dijelu amfiteatra, održavale su se gladijatorske borbe. Pod arenom su bile podzemne prostorije u kojima su bile smještene sprave za podizanje gladijatora i prostori za zvijeri. Mobiteli su bljeskali na sve strane pokušavajući zabilježiti čaroliju rimskih ostataka, ali s malim uspjehom. To se jednostavno mora doživjeti. Nismo se dugo zadržali. Morali smo dalje. Brijuni su nas oduševili. Nikad se nismo osjećali toliko stopljeni  s prirodom. Vlakićem smo razgledali safari park osnovan 1978. godine. Stanovnici parka su egzotične životinje: slonovi, ljame, zebre, antilope, somalijske ovce, indijske svete krave. Upoznali smo najglasnijega stanovnika toga nacionalnoga parka-Titovoga papagaja Kokija koji već desetljećima zabavlja posjetitelje. Josip Broz Tito darovao je Kokija svojoj unuci Aleksandri za deveti rođendan. Turistička atrakcija Brijuna je i slonica Lanka koju je Tito dobio na poklon od poznate indijske predsjednice Indire Gandi. Simbol Brijuna je i Titov Cadillac te izložba dvjestotinjak prepariranih životinja.Posjet ovom otočju i nacionalnom parku dokazao nam je kako zaista postoji „raj na Zemlji“. Sretni smo što smo ovo zadnje zajedničko putovanje iskoristili uživajući u ljepotama i prirodnim bogatstvima naše lijepe Hrvatske.

fotografije