BOŽIĆNO DRUŽENJE
Autor: Administrator , 22. 12. 2014.

I ove je godine Božićno druženje održano ispred naše škole u petak, 19. prosinca, okupilo mnogo posjetitelja iz naše, ali i susjednih općina. Još  u rujnu  učenici  su sa svojim učiteljicama i učiteljima na izvannastvanim aktivnostima počeli  izrađivati razne rukotvorine.

U poslijepodnevnim satima brojni su posjetitelji mogli na trenutak zastati i osjetiti pravo blagdansko ozračje ispred naše škole. Duh radosti ušao je u sve nas.

fotografije

Učitelji su se s učenicima potrudili urediti štandove u blagdanskom duhu. Četrnaest je štandova ukrašavala prava  čarolija božićnih ukrasa, čestitki, nakita, vjenčića,  proizvoda od lavande, aranžmana, jaslica i drugih proizvoda, a na jednom od štandova mogla se kupiti i domaća tjestenima koju su pripremile naše vrijedne kuharice i čistačice.  Ovom su se humanitarnom druženju  svojim proizvodima uključile  i udruge:  Udruga mladih Hiperaktivni, Udruga umirovljenika i Udruga ručnih radova Vezilje i Interesni odbor mladih HNS-a Cestica

Nastupom školskog zbora otvorili smo drugo Božićno druženje nakon čega je uslijedila  pozdravna riječ ravnateljice škole, Nevenke Turščak.
Nakon njih predbožićno raspoloženje  u nama  probudio je Dječji zbor župe Križovljan, ženska klapa Angeluš i Muški vokalni ansambl župe Križovljan.
Učenici 7. c krasnoslovili  su pjesmu  Svjetlo se ne smije ugasiti.
I na kraju, svojim su nastupom sve posjetitelje  pjesmom i plesom razveselili učenici Područne škole Lovrečan.
Svi su se posjetitelji mogli okrijepiti toplim napicima, klipićima, langušima, mini pizzama, domaćim štruklima, kobasicama i grahom te nezaobilaznim kolačima koje  su pripremile vrijedne ruke naših učiteljica, mama i baka.
Na ovom je Božićnom druženju prikupljeno  19 720,00 kn.
Prikupljenim novcem opremit ćemo  školu tehničkim opremom i pomagalima  potrebnim za izvođenje nastave.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji ovog Božićnog druženja!