« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1019984
Max traži zvijezdu 2015.
Autor: Administrator , 19. 5. 2015.

Osnovna škola Cestica i ove se godine pokazala dobrim organizatorom i domaćinom već tradicionalnog talent showa na njemačkom jeziku Max sucht den Superstar. Jubilarni, peti po redu, natjecateljski show održan je 15. svibnja 2015. godine. Program je započeo nastupom prošlogodišnjeg pobjednika Renata Bogdana iz OŠ dr. Ivana Novaka Macinec i pjesmom Đelem, Đelem. Svečanost ove manifestacije svojim su odazivom uveličali predstavnik Varaždinske županije - Darko Majhen, načelnik Općine Cestica - Mirko Korotaj i drugi predstavnici općine, članovi Školskog odbora, ravnatelji škola, mentori, roditelji i učitelji. Dobrodošlicu svim natjecateljima, posjetiteljima i navijačima poželjeli su ravnateljica škole - Nevenka Turščak i načelnik Općine - Mirko Korotaj. U ime Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkoga jezika s nekoliko se prigodnih riječi prisutnima obratila i gospođa Melanija Klarić.

U središnjem dijelu programa svi posjetitelji mogli su uživati u dobroj pjesmi, plesu i glumi talentiranih natjecatelja iz dvadeset i tri škole. Pred žirijem kojeg je činilo po dvoje učenika iz svake škole, jednim svojim nastupom, predstavilo se šesnaest škola iz Varaždinske županije, tri iz Međimurske, dvije iz Zagrebačke, jedna iz Zadarske županije te također jedna škola iz susjedne nam Republike Slovenije.

Žiri je imao težak zadatak - odabrati troje najboljih natjecatelja. Neizvjesno i napeto bilo je do samoga kraja. Zasluženu pobjedu odnijela je Dora Vukušić iz OŠ Vjenceslava Novaka Zagreb pjesmom Lass jetzt loss. Vrijedno drugo mjesto zauzela je OŠ Cestica i plesna skupina Achtung. Pjesmu Atemlos durh die Nacht izvela je Jelena Vunderl. Treće mjesto pripalo je OŠ „Ivan Kukuljević Sakcinski“ Ivanec koju je predstavila Lea Kramarić. Uz podršku dramske skupine otpjevala je pjesmu Symphonie.

Za bogat program i ugodnu atmosferu tijekom cijele finalne večeri pobrinuo se četveročlani tim voditelja: Vida Kelić i Mateo Rožmarić iz 5. r., Dominik Mičović iz 6. r. te Lana Domjan iz 7. r.

Za uspješnu realizaciju ovogodišnjeg natjecanja zaslužan je glavni organizator, a ujedno i tajnik EKULT-a Krešimir Golub. Ovim putem velike zahvale upućujemo zakladi Donauschwäbische Kulturstiftung i udruzi Europäischer Kulturkreis; Središnjem uredu za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke i predstavniku Thorstenu Reiteru; Goethe Institutu; Školskoj knjizi i predstavnici Ružici Štuc; Općini Cestica i načelniku Mirku Korotaju; ravnateljici Nevenki Turščak koja je prepoznala vrijednost ovog projekta i u svemu bila velika podrška; Lei Lesar-Dolenc, pred­sjednici Europskog kulturnog kruga koja je bila od veli­ke pomoći u realizaciji.  Bez njih sve ovo ne bi bilo moguće, kao i bez naših sponzora: pekarne Petra, PIK-a Vrbovec, Vagrosa Varaždin, Vindije, Pipa, Metssa, INFA-M i pizzerije 4M. Posebnu zahvalu zaslužila je i udruga Hiperaktivni koja se nesebično uključila u samu organizaciju te gospoda Kri­stijan Galevski i Danko Furjan za tehničku podrš­ku.

Da je vrijednost ovog projekta zaista prepoznata i prihvaćena kod mladih, potvrđuje i podatak da se svake godine prijavljuje sve veći broj zainteresiranih učenika osnovnih škola.

fotografije (preuzete sa stranica Ekulta)

snimka pobjedničkog nastupa