Projekt besplatne razmjene udžbenika za šk.god. 2018./2019.- OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE
Autor: Administrator , 12. 7. 2018.

Na kraju smo nastavne godine u kojoj ste bili uključeni u projekt  besplatne razmjene udžbenika, koji je pokrenula Varaždinska županija. Da biste i sljedeće školske godine 2018./2019. sudjelovali u projektu, bilo je potrebno vratiti SVE udžbenike. Početkom rujna dobit ćete udžbenike za sljedeću školsku godinu. Napominjemo da su udžbenici rabljeni i da to vrijedi za sve koji su se uključili u projekt. Ostali udžbenike kupujete sami, osim radnih bilježnica i  likovnih mapa (koje financira Općina Cestica) te geografskih atlasa.

Općina Cestica uputila je pismo svakom učeniku/roditeljima, ali još jednom skrećemo pozornost na činjenicu da će sva školska djeca, bez obzira na to jesu li se uključila u projekt besplatne razmjene udžbenika pokrenut od Varaždinske županije, dobiti sve radne bilježnice i likovne mape, a učenici petih razreda i geografski atlas. Ono što morate kupiti su kutije za tehničku kulturu (6. razredi od PROFILA, a 7. i 8. razredi od ŠKOLSKE KNJIGE)  i ostali školski pribor (bilježnice, omote, pisaljke,  likovni pribor…)

POSEBNE INFORMACIJE ZA UČENIKE PRVIH, PETIH I SEDMIH RAZREDA
U OŠ Cestica  od jeseni kreće  eksperimentalna provedba kurikularne reforme „Škola za život“ u 1. i 5. razredu (svi predmeti) te u  u 7. razredu (kemija, fizika, biologija).

Svi učenici 1. i 5.  razreda dobit će sve udžbenike i radne bilježnice (osigurava MZO).
Svi učenici 7. razreda   dobit će udžbenike i radne bilježnice   iz kemije, fizike i biologije (osigurava MZO). Ostale udžbenike učenici sedmih razreda, koji su u razmjeni, dobivaju u školi, a svi učenici dobivaju radne bilježnice i likovne mape koje financira Općina Cestica.

NAPOMENA ZA INFORMATIKU
Od školske godine 2018./2019. nastava informatike u 1. razredu te od 5. do 8. razreda realizira se prema novom kurikulumu.
U 1. razredu informatika je izborni predmet i udžbenik i radnu bilježnicu osigurava MZO.
U 5. i 6. razredu informatika je redovni predmet, a u  7. i 8. razredu izborni predmet. Udžbenici i radne bilježnice za navedene razrede najvjerojatnije će biti u novom izdanju i imat će isti kataloški broj kao i udžbenici iz informatike u objavljenom popisu udžbenika. Sve informacije o udžbenicima iz informatike objavit ćemo nakon službene obavijesti Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Želim vam uspješan završetak školske godine i ugodne ljetne praznike, te vam zahvaljujem na sudjelovanju u provedbi projekta sufinanciranja besplatnih školskih udžbenika.

Ravnateljica:
Nevenka Turščak

Popis udžbenika za šk.god. 2018./2019.

1. Svi učenici prvih i petih  razreda dobit će sve udžbenike i radne bilježnice (osigurava MZO)

2. Popis udžbenika za druge, treće i četvrte razrede u šk.god. 2018./2019.

3. Popis udžbenika za šesti razred u šk.god. 2018./2019.

4. Popis udžbenika za sedmi razred u šk.god. 2018./2019.

5. Popis udžbenika za osmi razred u šk.god. 2018./2019.

Ostali dokumenti

1. Suglasnost za sudjelovanje u projektu razmjene udžbenika