« Kolovoz 2022 »

Ukupno: 1019834

Dodatna nastava iz biologije

Dodatnoj nastavi iz biologije prisustvuju učenici 7. i 8. razreda zainteresirani za sjedinjavanje, povezivanje i prirodoslovno poimanje naučenog te stečenog znanja.
Osnovni cilj nastave je pridonositi stvaranju  učenikove cjelovite slike o svemu što nas povezuje u svijetu. Ostali jednako važni ciljevi su:

• potaknuti i poticati zanimanje i pozitivan stav učenika za prirodne znanosti, osobito biologiju
  • usmjeravati učenika na samostalna istraživanja i upoznavanje živog svijeta na temelju vlastitog iskustva te znanstvenih spoznaja i postignuća
  • razvijati svijest o važnosti očuvanja okoliša te kritičko mišljenje
  • pružiti mogućnosti suradničkog učenja i privikavanja na zajednički rad
  • razvijati stav o odgovornosti za vlastito zdravlje
  • osposobiti učenika za izvođenje jednostavnijih i složenijih pokusa
  •  razvijati stav prema životu kao vrijednosti i upoznati mogućnost očuvanja i zaštite prirode
  • upoznati ljepote svoje okoline i značaj očuvanja prirodnih ljepota za zdravlje i kvalitetu života
  • pripremanje učenika za školska i županijska natjecanja

Nastavu provodi učiteljica biologije Gordana Kelemenić.