« Srpanj 2018 »

Ukupno: 1019841
Pomoćnici u nastavi

S učenicima s  teškoćama rade dvije pomoćnice u nastavi: Željka Pajtak i Irena Jamnik.

ŽELJKA PAJTAK

Zovem se Željka Pajtak  i već drugu školsku godinu radim u OŠ Cestica kao pomoćnik u nastavi.
Zadaća pomoćnika u nastavi je pomoći učeniku s posebnim obrazovnim potrebama. To nastojim postići poticanjem njegova sudjelovanja u socijalnim i odgojno-obrazovnim procesima. Pomažem učeniku da postane neovisan u učenju u što većoj mjeri. Svojom prisutnošću također nastojim usmjeriti učenika, poticati njegovu pažnju te koncentraciju na nastavnom satu.

IRENA JAMNIK

Svakodnevna je podrška s ciljem savladavanja  nastavnih sadržaja i socijalno-psiholoških prepreka. U suradnji s učiteljima pruža neposrednu pomoć u odgojno-obrazovnom uključivanju učenika s teškoćama u redovnu nastavu. Educira i podržava, na različite načine, proces uključivanja i usmjeravanje učenika na nastavni program, na učitelja te na drugu djecu. Prati individualni napredak djeteta te rad nastoji prilagoditi djetetu i njegovim načinima komunikacije.  Navodi učenika u aktivnostima i uključivanju u grupne aktivnosti. Nastoji identificirati jake strane učenika, razvijati vještine i poticati na samostalnost. Intervenira kod nepoželjnog ponašanja, ali i nastoji da se izbjegne stigmatizacija, marginalizacija i isključivanje.