Važni dokumenti
Zaključci sa sjednice, 4. listopada 2018. u 17.30 sati
Autor: Nevenka Turščak, 29. 1. 2019.

Sjednici Vijeća roditelja prisustvovalo je 19 roditelja i ravnateljica. Zapisnik je vodila predstavnica 2. a razreda, gospođa Snježana Horvat.
Za predsjednicu Vijeća roditelja izabrana je Natalija Levanić, za zamjenicu Tatjana Šobak, jednoglasno.
Svi prisutni upoznati su s pravima i obvezama članova Vijeća roditelja.
Prezentirani su strateški dokumenti škole -  Školski kurikul i Godišnji plan i program rada Osnovne škole Cestica za 2018./19. školsku godinu. U školi se provode preventivni programi i mjere koje se poduzimaju s ciljem zaštite prava učenika. Dokumenti će biti dostupni na mrežnim stranicama Škole. Roditeljima je skrenuta pozornost na Opću uredbu o zaštiti podataka (GDPR).
Vijeće je upoznato s aktivnostima provedenim u školi povodom obilježavanja Dječjeg tjedna, kao i s provedbom eksperimentalnog programa Škola za život. Prema mišljenju roditelja projekt je osmišljen „prelabavo“.
Prema zaključku Školskog odbora od 2. listopada 2018. godine učenici mobitele ne donose u školu – predstavnici Vijeća zamoljeni su da zaključke prenesu na razrednim roditeljskim sastancima.
Pitanje prehrane po posebnim uvjetima roditelji mogu dogovoriti s razrednicima.
Uz dvije grupe produženog boravka za učenike RNM, od 9. listopada započet će još dvije integrirane grupe. Rano učenje informatike započet će krajem mjeseca, slovenski jezik je krenuo, a s obzirom da ima još zainteresiranih, moguće je uključiti se jer su tek održana dva sata.
Roditelji smatraju da je knjižnica preslabo opremljena lektirnim naslovima.
Istaknut je problem s nastavom matematike. Ravnateljica će navedeno dodatno ispitati i  Vijeće izvijestiti na sljedećoj sjednici.

Za sljedeći termin sjednice predlaže se prosinac.