Važni dokumenti
Zaključci sa sjednice, 5. prosinca 2018. u 17.00 sati
Autor: Nevenka Turščak, 29. 1. 2019.

Sjednici Vijeća roditelja prisustvovalo je 18 roditelja i ravnateljica. Zapisnik je vodila predstavnica 7. b razreda, gospođa Tatjana Šobak.
Nakon prihvaćanja dnevnog reda (jednoglasno), usvojen je jednoglasno i zapisnik s prethodne sjednice.
Stanje sigurnosti u ustanovi je u redu, nije bilo tučnjava ni verbalnog uznemiravanja, a preventivni programi se provode na satima razrednog odjela i u suradnji s pedagoginjom. PU Varaždinska održala je preventivno predavanje o upotrebi pirotehničkih sredstava.
Realizacija nastavnog plana i programa, te kurikuluma u eksperimentalnoj provedbi je u skladu s očekivanim u 14. tjednu nastave odnosno na razini 63 nastavna radna dana. Postoje manja odstupanja u predmetnoj nastavi s obzirom na dva petka koji su bili nenastavni dani.
Negativne ocjene ne odstupaju u odnosu na prosjek proteklih godina.
Rad s učenicima u produženom boravku je polučio znatne pomake u napretku djece.
Iskustva učitelja u eksperimentalnom programu ne upućuju na bolje rezultate, sadržaji su nepregledni, a djeca su s vremenom postala nazainteresirana i usporava se rad upotrebom tableta jer su prijave za DOS-ove komplicirane. Ističu pohvale za pojedine kurikulume i bolju vremensku iskoristivost.
Problem s nastavom matematike nije u potpunosti riješen, roditelji su upućeni da o tome razgovaraju na roditeljskim sastancima. Kao problem se ističe i strogoća učiteljice iz hrvatskog jezika. Po mišljenju ostalih roditelja to nije ništa zabrinjavajuće.
Roditelji su pozvani na Božićnu priredbu u PŠ Lovrečan, 14. prosinca, kao i na priredbu i sajam u OŠ Cestica, 21. prosinca. Upoznati su s radionicama koje će se organizirati u posljednjem tjednu nastave.

Sjednica je završila pozivom na kratko druženje i prigodnom čestitkom uz nadolazeće blagdane.