ŠKOLSKI ODBOR
Odluke i zaključci sa 5. sjednice Školskog odbora
Autor: Administrator , 8. 10. 2017.

Sjednica Školskog odbora održana je u petak, 15.09.2017. u 8,00 sati u prostoriji škole.

Prisutni: Dragica Kišić, Erlih Katica, Majda Vizjak, Tanja Vuzem, Dražen Zebec, Tomislav Lazar, Nikola Ščuric.
Ostali prisutni: Nevenka Turščak, ravnateljica škole i Pavao Hudoletnjak, tajnik škole.
    Sjednicu je otvorila ravnateljica, Nevenka Turščak, pozdravila je prisutne i predložila slijedeći

DNEVNI RED:

1. Razmatranje i prihvaćanje zapisnika s prethodne sjednice
2. Verifikacija mandata novih članova Školskog odbora
3. Izbor predsjednika i zamjenika predsjednika Školskog odbora
4. Razmatranje molbi po raspisanim natječajima
5.  Razno

Dnevni red dan je na usvajanje.
Primjedbu je dao član ŠO Zebec Dražen da se točka 3. izostavi iz dnevnog reda i pošalje upit Županiji o ostalim članovima ŠO, da li i njih treba ponovno birati ili ne?
Prijedlog je prihvaćen, pa je nakon toga usvojen dnevni red.

Ad.1. Nakon što je pročitan Zapisnik s prethodne sjednice, jednoglasno je usvojen.
Ad2. Pročitana je Odluka osnivača o promjeni njihovih članova, pa su novi članovi ŠO Dražen Zebec,Tomislav Lazar i Nikola Ščuric. Pošto je izvršena verifikacija prešlo se na slijedeću točku.
Ad.4. Na raspisani natječaj za matematiku kako je obrazložila ravnateljica, pristiglo je 13 zamolbi od kojih 2 odgovaraju uvjetima iz natječaja.
Ravnateljica predlaže ŠO da se na radno mjesto učitelja matematike primi Robert Pagon iz Zamlake, no on još mora odraditi otkazni rok.
ŠO je jednoglasno prihvatio prijedlog.
Za pomoćnike u nastavi pristigle su 3 zamolbe, ravnateljica predlaže da se primi Martina Malarić iz Radovana, a Irena Jamnik u međuvremenu je dobila posao, pa je natječaj ponovljen. ŠO je prihvatio prijedlog jednoglasno.
Ravnateljica je dala obavijest zbog bolovanja na engleski jezik primila bi se Nikolina Lazar do 60 dana, a na matematiku Ivica Horvatić isto na 60 dana.
Prijedlozi su jednoglasno prihvaćeni.
Ad.5. Pod razno Dražen Zebec zamolio je da se vanjskim članovima pošalje Poslovnik o radu kao i Statut.
Tajnik je zamolio da se donese odluka o utvrđivanju kriterija za određivanje ciljne skupine za prijavu na otvoreni poziv projektnog prijedloga “Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva“ što je jednoglasno prihvaćeno.

Pošto nije bilo pitanja Školski je odbor završio sa radom u 8,20 sati.

Zapisničar:                                    Predsjedavajuća sjednice ŠO:
     Pavao Hudoletnjak                                 Nevenka Turščak, v.r.