ŠKOLSKI ODBOR
Odluke i zaključci sa 7. sjednice Školskog odbora
Autor: Administrator , 5. 11. 2017.

Sjednica Školskog odbora održana je u petak, 20.10.2017. u 7,30 sati.
Prisutni: Erlih Katica, Kišić Dragica, Vizjak Majda, Vuzem Tanja, Lazar Tomislav, Zebec Dražen.
Odsutni: Ščuric Nikola
Ostali prisutni: Nevenka Turščak, ravnateljica škole i Pavao Hudoletnjak, tajnik škole.

Sjednicu je otvorila predsjednica Katica Erlih, pozdravila je prisutne i predložila slijedeći

DNEVNI  RED:

1. Razmatranje i usvajanje zapisnika s prethodne sjednice
  2. Davanje prethodne suglasnosti po raspisanom natječaju za uč. engleskog jezika
  3. Davanje prethodne suglasnosti po raspisanom natječaju za učitelje u produženom boravku
  4. Obavijest ravnateljice o nalazu po izvršenom stručno-pedagoškom nadzoru
  5. Razno (interna odluka o produženom boravku)

Dnevni je red jednoglasno prihvaćen.

Ad.1. Pošto nije bilo primjedbi na zapisnik, jednoglasno je prihvaćen.
Ad.2. Predsjednica je dala riječ ravnateljici koja je rekla da je na natječaj pristiglo 5 zamolbi, od kojih dvije odgovaraju uvjetima iz natječaja, a pošto je u međuvremenu jedna dobila posao, ravnateljica predlaže Igora Pišteleka iz Vukovara, trenutno boravište u Sračincu. On je magistar engleskog jezika i književnosti, pa je Školski odbor jednoglasno prihvatio prijedlog ravnateljice da se zaposli na određeno do povratka radnice s porodiljskog.
Ad.3. Opet je ravnateljica dobila riječ. Napomenula je da je na natječaj pristiglo 13 zamolbi od kojih manje-više sve odgovaraju uvjetima, ali ona predlaže učitelje razredne nastave Nikolinu Lazar i Ivicu Horvatića koji su prošle školske godine uspješno radili u produženom boravku. Školski se odbor jednoglasno složio sa prijedlogom.
Ad.4. Predsjednica je opet dala riječ ravnateljici, koja je izvijestila  najprije o nalazu u stručno-pedagoškom nadzoru obavljenih 5.09.20017. i 28.09.2017. Obavijestila je da je savjetnica izvršila uvid u 1 sat nastave, sve mjere koje su predložene krenule su u izvršenje. Majka učenika zove se u školu odmah po učinjenom prekršaju koji učenik napravi. Savjetnica je držala da ostala djeca nisu bitna osim njega, pa je zatim nalaz pročitan.
Dražen Zebec postavlja pitanje: “Da li ostala djeca moraju trpjeti njegove izgrede i predlaže da se savjetnici napiše kako se Školski odbor ne slaže s njenim nalazom, ali prijedlog nije dati na glasovanje, tako da nije usvojen.
Ad.5. Ravnateljica predlaže Školskom odboru da se donese Interna odluka o produženom boravku za romsku nacionalnu manjinu.
Školski odbor donosi jednoglasno Internu odluku o produženom boravku za romsku nacionalnu manjinu.
Zebec Dražen predlaže da se sjednice snimaju, ali prijedlog nije dat na glasovanje, pa nije usvojen.
Zebec Dražen predlaže ravnateljici da se napravi anketa među učenicima za učenje stranih jezika i informatike van nastave.
Ravnateljica je rekla da se može provesti anketa, ali da u školi imamo rano učenje informatike, Županijski projekt, a strani jezik učenik može uvijek izabrati učenje drugog stranog jezika uz redovno učenje.
Vanjski članovi Školskog odbora predlažu da se sjednice održavaju u večernjim satima zbog obveza na poslu, prijedlog nije dat na glasovanje.

Školski je odbor završio sa radom u 9 sati.

Zapisničar:                                           Predsjednica ŠO:
                  Pavao Hudoletnjak                                        Katica Erlih