« Prosinac 2017 »

Ukupno: 1019844

UPISI U SREDNJU ŠKOLU 2023./2024.

PRIJAVE KANDIDATA U SUSTAV NISpuSŠ

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024., prijave kandidata u Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednju školu (NISpuSŠ) započet će 29. svibnja u 8 sati.

Kandidati se u sustav prijavljuju putem mrežne stranice srednje.e-upisi.hr. Prijave u sustav bit će moguće tijekom cijelog upisnog razdoblja. Nakon ulaska u sustav, kandidati moraju pregledati podatke na kartici "Moji podaci" i eventualne nepravilnosti prijaviti svom razredniku.

Redoviti kandidati prijavljuju se u sustav odabirom gumba "Prijava" --> "Prijava preko AAI" i unosom svojih "@skole.hr" računa i lozinke.

Prijave obrazovnih programa za redovite kandidate počinju 28. lipnja.

Kandidati izvan redovitoga sustava obrazovanja registriraju se klikom na "Registracija".

• Registracija kandidata izvan redovitog sustava obrazovanja traje do 26. lipnja.
  • Registracija za kandidate s teškoćama u razvoju izvan redovitog sustava obrazovanja traje do 16. lipnja.

Nakon što kandidat unese sve potrebne podatke, registraciju šalje klikom na gumb "Pošalji registraciju". Kandidati će zatim dobiti poveznicu na kojoj odabiru vlastitu lozinku. Kandidati izvan sustava obrazovanja RH se prijavljuju na sustav pomoću e-mail adrese koju su upisali prilikom registracije i odabrane lozinke.

Za aktivaciju u sustavu srednjoj glazbenoj ili plesnoj školi javljaju se:

• iznimno daroviti kandidati koji žele upisati srednju glazbenu ili plesnu školu, a još uvijek nisu završili redovito osnovno obrazovanje,
  • kandidati koji žele upisati pripremne programe srednje glazbene ili plesne škole, a još uvijek nisu završili redovito osnovno obrazovanje,
  • kandidati koji već pohađaju redoviti program srednje škole, a ove godine žele upisati pripremni glazbeni ili plesni program ili srednju glazbenu ili plesnu školu.

Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednje škole za školsku godinu 2022./2023. možete pronaći u publikacijama:

- „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2022./2023. – Idemo u srednju!- redovni učenici“ (za učenike koji u tekućoj školskoj godini završavaju osnovno obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u Republici Hrvatskoj)
"Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2022./2023.- Idemo u srednju!!! - kandidati iz drugih obrazovnih sustava" (za kandidate koji osnovno obrazovanje završavaju ili su završili izvan Republike Hrvatske, kandidate koji završavaju ili su završili osnovno obrazovanje u sustavu obrazovanja odraslih u Republici Hrvatskoj i za kandidate koji su osnovno obrazovanje završili u Republici Hrvatskoj prije 2022. godine)
- "Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2022./2023.- Idemo u srednju!!! - učenici s teškoćama u razvoju" (za učenike s teškoćama u razvoju koji se prijavljuju preko ureda državne uprave u županiji odnosno Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba).
-
"Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2022./2023.- Idemo u srednju!!! - kandidati koji upisuju umjetničke programe i odjele za sportaše"
- Primjer bodovanja za školsku godinu 2021./2022. (Primjeri bodovanja uspjeha kandidata iz osnovnoga obrazovanja).
Od iznimne je važnosti da svi kandidati pročitaju navedene publikacije.

POMOĆ I PODRŠKA

Ako imaš dvojbi, pitanja ili problema vezanih uz rad sa sustavom, možeš kontaktirati CARNET-ovu Podršku obrazovnom sustavu (radnim danom od 8:00 do 20:00).
Molimo te da kod svakog upita OBAVEZNO navedeš sljedeće podatke:

• Ime i prezime
  • Korisničku oznaku
  • Kontakt telefon/mobitel
  • Detaljan opis problema uz sve informacije za koje smatraš da bi mogle pridonijeti bržem rješavanju tvog upita

E-pošta: helpdesk@skole.hr
Telefon: 01 6661 500

Ako se želiš pridružiti Viber info-kanalu gdje se objavljuju sve važne informacije i rokovi vezani uz prijave i upis u srednje škole, klikni na ovu poveznicu

KORISNIČKE UPUTE: preuzmi OVDJE