« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1019984
Upisi u srednju školu- VIJESTI
Započinju prijave kandidata u sustav
Autor: Administrator , 25. 5. 2017.

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju u četvrtak, 25. svibnja 2017. godine iza 12 sati. Pri prvoj je prijavi potrebno unijeti korisničko ime i zaporku dobivenu u osnovnoj školi nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na koji kandidat želi da mu bude dostavljen SMS s PIN-om.

Nakon što zaprimi PIN, kandidat pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, zaporku i PIN. Poslije uspješne prijave u sustav, moguće je pregledati osobne podatke i ocjene, a nakon što se iz e-Matice prenesu i rezultati natjecanja, bit će moguće pregledati i te podatke. Sve detaljne informacije oko prijave u sustav mogu se pročitati i u Često postavljenim pitanjima i Korisničkim uputama pri dnu mrežne stranice Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole.

U slučaju nepravilnosti u podacima (adresa, ime roditelja, ocjene iz prijašnjih razreda) potrebno se javiti svom razredniku.

Kandidati izvan redovitoga sustava obrazovanja registriraju se popunjavanjem elektroničkoga obrasca za registraciju na službenoj mrežnoj stranici www.upisi.hr. Ispisan i potpisan obrazac mora se dostaviti u digitalnom formatu (skeniran ili slikan mobitelom) elektroničkom poštom na adresu Središnjega prijavnog ureda srednja@azvo.hr. Nakon primitka obrasca u elektroničkom obliku i provjere osobnih podataka Središnji prijavni ured zaključit će registraciju kandidata slanjem korisničkih podataka SMS-om. Nakon što SMS-om zaprime korisničke podatke, kandidati se prijavljuju na mrežnu stranicu www.upisi.hr.