Osmaši se vratili s maturalca…..
Autor: Administrator , 4. 9. 2023.

28. kolovoza 2023. učenici sedmih razreda otputovali su na dugo očekivani maturalac u Orebić u pratnji učiteljica Marele Ž. Levačić i Majde Vizjak te učitelja Hrvoja Vadlje i Predraga Dobrotića.

Prije glavnog odredišta Orebića, učenici su posjetili NP Krka gdje su upoznali prirodne i kulturne ljepote parka. Slijedio je nastavak vožnje prema Pelješcu kamo smo stigli u kasnim poslijepodnevnim satima te smještaj u Pansion - Villa Antonio.

Drugi dan nakon doručka uslijedila je vožnja brodom iz Orebića u pravcu NP Mljet. Po dolasku u luku Pomena učenici su razgledali nacionalni park u pratnji vodiča. Posebnost parka su dva manja jezera – Veliko i Malo jezero, koji su međusobno i s otvorenim morem povezani uskim i plitkim prilazima. U Velikom jezeru posjetili su otočić na kojem su benediktinci u 12. stoljeću sagradili samostan s crkvom sv. Marije. Ručali su u restoranu, a zatim je uslijedilo slobodno vrijeme za kupanje, druženje i uživanje u prekrasnoj prirodi. U dogovoreno vrijeme vratili su se u Orebić, gdje ih je čekala ukusna večera.

Treći dan učenici su krenuli autobusom na izlet u Dubrovnik. U razgled grada krenuli su s lokalnim vodičem, uz laganu šetnju: Stradun (Placa), Onofrijeva česma, crkva sv. Vlaha, katedrala, Palača Sponza, Knežev dvor, Orlandov stup, Gundulićeva poljana, Gradske zidine, vrata od Pila,... Najuzbudljivija je bila vožnja žičarom na Srđ. Žičara je obnovljena i puštena u funkciju tek 2010. godine, svladava udaljenost od 778 metara. Vožnja je trajala svega četiri minute, a na vrhu ih je dočekao nenadmašan pogled na Dubrovnik i okolni akvatorij. Nakon toga vratili su se u grad te kratko, ali slatko okupali prije ručka u restoranu Zrinski, u uvali Gruž. Povratak u hotel. Dolazak u kasnijim poslijepodnevnim satima. Kraći odmor. Večera. Nakon večere zabava u bazenu.

Četvrtog dana nakon doručka uslijedio je razgled grada Korčule u pratnji lokalnog vodiča - Vijećnica, Katedrala, Opatska riznica, kuća Marca Pola - muzej, crkva Svih Svetih, Muzej grada Korčule. Slobodno vrijeme u gradu. Uslijedio je povratak u hotelski smještaj gdje smo ručali. Ostatak dana slobodno za kupanje, odmor i druženje - animacija. Večera.

Petak je bio zadnji dan maturalca. Nakon doručka učenici su spakirali stvari i odjavili se iz smještajnog objekta. Slijedila je vožnja u pravcu Omiša. Po dolasku u Omiš brodicama su plovili od Omiša do Radmanovih Mlinica gdje su po dolasku ručali u restoranu.

Nakon ručka kratko su se odmorili te autocestom, uz zaustavljanja prema potrebi, krenuli prema Cestici u koju smo stigli u kasnijim večernjim satima, a gdje su nas željno očekivali roditelji.