« Ožujak 2024 »

ŠKOLSKA GODINA 2002./2003.

Školska godina započela je 9. rujna pozdravnim govorom ravnateljice Nevenke Turščak i prigodnim programom za učenike prvih razreda. Škola broji 454 učenika raspoređenih u 24 razredna odjela. Područna škola broji 59 učenika.
Ove godine s radom je započela grupa
Ruke ručice.
Na školi i dalje rade dvije škole stranih jezika - Kezele & CO i Eklata.
U mjesecu rujnu, škola je sudjelovala na Županijskoj smotri učeničkih
zadruga u Varaždinu gdje je predložena na državno natjecanje. Početkom školske godine nešto se više sredstava ulagalo u školski okoliš. Od važnijih zahvata može se izdvojiti nabavka velikog kontejnera za smeće, tri dvorišna koša za smeće, namještaj za informatičku učionicu te umrežavanje svih računala u školi.

Sl.1 uređeni okoliš škole               Sl.2 kamenjar ispred PŠ Lovrečan

Drugo polugodište započelo je 13. siječnja 2003. godine veoma niskim temperaturama. Krajem siječnja došlo je do zanimljive inicijative gospodina Bistrovića koji je posredstvom Hrvatske katoličke misije u Nizozemskoj darovao 20 računala za potrebe škole.

Sl.3 nova informatička oprema           Sl.4 prodajna izložba za Valentinovo

Dan učitelja, 5. listopada, obilježen je svečanim prijemom u Županiji.  Dani kruha obilježeni su 16. listopada. Za Valentinovo je organizirana prodajna izložba grupe Ruke ručice. Natjecanja su počela sredinom veljače, kada je izašao i novi broj školskog lista Iskrice. Krajem lipnja, Općina Cestica je za učenike koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na međuopćinskim, županijskim i državnim natjecanjima, za sportaše i mentore (učitelje) škole, kao i za učenike koji su svih osam godina bili odlični, upriličila svečanu sjednicu s podjelom, priznanja, diploma i nagrada.
U mjesecu kolovozu, učitelji su upoznati s novim projektima Ministarstva koji se odnose na nastavu vjeronauka i rano učenje stranih jezika u nižim razredima.