Natjecanje Dabar
Autor: Administrator , 25. 9. 2023.

Hrvatska, kao punopravna članica međunarodne inicijative Bebras (Dabar) osmi put organizira izazov iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar @ucitelji.hr. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja uključujući i one iz Hrvatske. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.
Izazov se organizira u 5 kategorija:

1. MikroDabar za učenike 1. i 2. razreda OŠ,
2. MiliDabar za učenike 3. i 4. razreda OŠ,
3. KiloDabar za učenike 5. i 6 razreda OŠ,
4. MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda OŠ i
5. GigaDabar za učenike svih razreda srednje škole.

Natjecanje će se održavati od 13. do 17. studenoga 2023. na CARNET-ovom sustavu uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr. Učenici koji će sudjelovati na natjecanju moraju imati AAI@EduHr korisničke podatke: korisnički račun @skole.hr i lozinku koji omogućuju prijavu u sustav i rješavanje ispita.

Na službenoj stranici natjecanja Dabar http://ucitelji.hr/dabar možete pročitati Pravilnik izazova, pogledati zadatke iz prijašnjih godina te pronaći poveznicu na virtualnu učionicu PseudoDabar - osmišljenu za pripremanje učitelja i učenika za natjecanje Dabar.

Organizatori izazova za Hrvatsku su udruga Suradnici u učenju, Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNET-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Priloženi dokumenti:
Vremenik_Dabar_@ucitelji.hr_2023.pdf (238.14 KB)