Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Administrator , 22. 10. 2023.

Mirisi domaćeg kruha i peciva, miris kolača od jabuka osjećao se u svakom kutku naše škole.

Vrijedne ruke učenika 6. b razreda

U proteklome tjednu na našoj je školi zaista bilo mirisno. U obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje uveli su nas učenici 6. b razreda i njihova razrednica učiteljica Zdravka Đurđević. Naime, učenici 6. b razreda odradili su jednu od aktivnosti koja je dio projekta Rodni stereotipi i predrasude te su svojom aktivnošću našu školu ispunili mirisom kolača od jabuka. Djevojčice i dječaci 6. b razreda pokazali su da su zaista spretni u kuhinji, mjerenju i dodavanju sastojaka, miješanju i izradi kolača. Rezultat je bio ukusan domaći kolač od jabuke, a svojom su aktivnošću učenici i obilježili dan naše kraljice voća – Svjetski dan jabuka.

(razredna nastava)

U proteklom tjednu učenici razredne nastave sa svojim su učiteljicama kroz različite aktivnosti obilježili Dan jabuka i Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Pjevali smo, crtali i čitali o kruhu, pripremali različite kolače od jabuka. Kroz igru smo se prisjetili starih običaja.

Naš smo školski hol ukrasili plodovima iz prirode – povrćem, bundevama, kestenjem, orasima... blagodatima s naših njiva, vrtova i šuma.

(predmetna nastava)

Nakon uživanja u kolaču koji su nam pripremili učenici 6. b razreda u petak smo obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Na početku kratkog programa učenice 7. b razreda Ella i Ivona podsjetile su nas na važnost kruha, plodova zemlje i hrane općenito te skrenule pažnju da i danas velik broj djece i ljudi u cijelome svijetu gladuje.

Nakon kratkog programa učenici su mogli uživati u ukusnim pecivima, kruhu, kolačima i ostalim jesenskim plodovima. Ovom prilikom zahvaljujemo i svim našim mamama i bakama koje su ispekle ukusna peciva i kruh i našu izložbu kruha i jesenskih plodova učinile još ljepšom.

Budimo zahvalni za hranu koju imamo i trudimo se ne bacati hranu! Hrana je Božji dar!