Dan Općine Cestica
Autor: Administrator , 18. 9. 2013.

U prostranoj dvorani naše škole, u petak 13. rujna, s početkom u 14. 00 sati, započela je proslava. Okupilo se mnogo ljudi. Bilo je tu nas školaraca, stanovnika naše općine, ali i susjednih općina.
Različite udruge prezentirale su svoj rad. Izložbeni prostor Udruge umirovljenika općine Cestica pokazao je svoje rukotvorine, a svojim su posjetiteljima nudili i razne kolače. Samo nekoliko metara dalje svoje je mjesto pronašla Udruga vinogradara i vinara sv. Martin iz Cestice.  Među  izlagačima, i naša škola pronašla je svoje mjesto. Posjetiteljima smo pokazali radove koje su izradili marljivi učenici. Predstavili smo se kreativnim uradcima  grupa koje već nekoliko godina uspješno djeluju u našoj školi: Kreko, Sturm, Likovna grupa, Perle i Vezilje.

fotografije

Športski ribolovni klub Cestica prikazao nam je ribolovnu zonu općine te raznorazne nagrade dobivene ribolovom na tom području. Na izložbenom prostoru Lovačkog društva sv. Hubert našao se pano s trofejima životinja.
I tako… Za  svakoga ponešto zanimljivo.  U 17.00 sati započela je Svečana sjednica te Podjela javnih priznanja i nagrada Općine Cestica. Nakon toga mogli smo uživati u Kulturno-umjetničkom programu koji su započeli najmlađi. KUD naše općine pokazao je novu koreografiju gospodina Željka Šanjeka „Dobra večer, aj gospoda“, a ponosni smo i na novoosnovanu Udrugu Santa Crux u kojoj djeluje muški i ženski pjevački zbor. Muški pjevački zbor otpjevao je „Tebe lepo ja pozdravlam“, a ženski zbor Angeluši  predstavio se pjesmom „Ružo crvena“. Sve nas oduševili su  koraci bečkog valcera te još nekoliko latino-američkih plesova  plesnog para iz Maribora.  Učenica Paula Mesek, sada prvi razred gimnazije, predstavila je našu školu govorenjem pjesme Naše rieči autora Stanislava Petrovića. S tom je pjesmom sudjelovala i na ovogodišnjoj Državnoj smotri LiDraNo 2013.  u Primoštenu. Mentorica joj je bila učiteljica Katica Obadić.

Nakon Paule,  školski band Čista 5  koji već nekoliko godina uspješno vodi učiteljica Slava Požgajec, otpjevao je dvije pjesme, Ne zovi mama doktora As long as you love me.

Nakon Kulturno-umjetničkog programa svi su uzvanici mogli uživati u nastupu glazbenog sastava Fiškali. Vrijeme je brzo proletjelo. Nadamo se da su svi uživali u dobroj atmosferi i druženju. Vidimo se sljedeće godine!