« Svibanj 2024 »

Lektira može biti zabavna
Autor: Administrator , 3. 6. 2014.

U petak, 30.svibnja 2014., učenici nižih razreda OŠ Cestica završili su Projekt Ivana Brlić-Mažuranić kvizom znanja.

Natjecale su se četiri ekipe sastavljene od učenika trećih i četvrtih razreda. Cijeli se kviz odvijao pod budnim okom stručnog žirija u sastavu: Draženka Kranjčić, Nada Mendaš i Gordana Rašić. Žiri je pratio regularnost i zbrajao bodove. Kviz je osmislila i vodila učiteljica Gordana Marsenić uz informatičku podršku Marije Milihram.

Ekipe su se ogledale u igrama: Slagalica, Slovo po slovo, Asocijacije i igri znanja Pokaži koliko znaš. Sadržaj igara bio je povezan s romanom Čudnovate zgode šegrta Hlapića i zbirkom bajki Priče iz davnine, djela koja su učenici čitali kao obveznu lektiru.

Najbolji rezultat ostvarila je ekipa plavih u sastavu: Antonela Furjan, Ana Hip, Tea Hutinski i Lana Krajnc (4.b). Ekipa je osvojila 73 boda od mogućih 100 bodova. Drugo mjesto pripalo je ekipi žutih (3.a), treće su bile iz ekipe crvenih (4.a), a četvrte su bile učenice iz ekipe zelenih (3.b). Sve su ekipe pokazale zavidno znanje, ali su neke imale više sreće i malo više koncentracije. Kviz je izazvao veliki interes i uzbuđenje i kod publike koja je glasno navijala, kao i kod natjecatelja. Djelić te atmosfere možete vidjeti na fotografijama koje je snimila vjeroučiteljica Monika Koren. ----> fotografije

Hvala svima koji su sudjelovali u realizaciji ovog projekta!