« Svibanj 2024 »

Naša vrata otvorili smo svijetu
Autor: Administrator , 26. 5. 2010.

Dan otvorenih vrata škole prošao je u trenu. Učenici, učitelji, gosti škole i roditelji prošetali su našom školom, sudjelovali u mnogobrojnim  radionicama, družili se i bar na jedan dan vidjeli školu nekim drugim očima. Vrhunac druženja bilo je zajedničko okupljanje u holu škole gdje je održana prezentacija radova.
Naše vrijedne novinarke imale su zadatak razgledati sve radionice, razgovarati sa sudionicima te nas izvijestiti o onome što su saznale. Pa da čujemo!

U radionici With my own two hands učenici su uz pomoć učiteljica Majde Vizjak i Željke Tomašić izrađivali figurice od tijesta, bojali ih i izlagali. Učenici su izjavili da im se radionica jako sviđa. Teže im je bilo raditi figurice od tijesta, a lakši dio posla bilo je bojanje. Jednoglasno su je ocijenili ocjenom 5.

Učitelj Krešimir Golub vodio je radionicu pod nazivom Werbung (reklama). Od različitih materijala učenici su izrađivali reklame kojima bi predstavili pojedine proizvode. U ovoj radionici imali su i gosta, g. Christiana Vilmara, mentora Varaždinske županije i suradnika u Goethe institutu. Učenici su izjavili da im je radionica zanimljiva i zabavna, naročito zbog gosta koji je izvorni njemački govornik, pa su s njime komunicirali na njemačkom jeziku i postavili mu mnogobrojna pitanja. Radionicu su ocijenili ocjenom 5, a i učitelj Krešimir Golub zadovoljan je radovima učenika.

U radionici Glagoljaška slikarnica s modnom revijom učenici su se zajedno s učiteljicama hrvatskoga jezika, Katicom Obadić, Jelenom Kreć i Željkom Posavec-Malok, poigrali našim starim pismom. Majice, šalove i kišobrane oslikali su glagoljskim slovima i starohrvatskim simbolima. Također su imali gošću, gospođu Elizabetu Velečić, koja se niz godina bavi oslikavanjem svile. Puno im je pomogla, poučila ih nekim novim tehnikama oslikavanja i razveselila svojim optimizmom. Radovi učenika bili su uspješni, a po njihovom završetku uslijedio je najzanimljiviji dio - modna revija uz glazbu Tonija Cetinskog. Uvježbavanje koreografije dobro ih je nasmijalo i zabavilo te su uz mnogobrojne manekenke imali i dvojicu manekena!

I negda se v škualu muaralu iti izjavile su nazivom svoje radionice učiteljice Ivanka Hohnjec, Željka Dugi i vjeroučitelj Tomislav Rogulja. Ovom povijesnom radionicom učenici su upoznati s uvjetima i mogućnostima školovanja u prošlosti. Starim fotografijama, crtežima, predmetima i povijesnim podacima učenici su mislima prošetali dugim putem od pločice i krede do prijenosnog računala i multimedijalnih prezentacija. Svoj rad će predstaviti plakatom, radionica im se sviđa te je ona ispunila njihova očekivanja.

U radionici Smiješak, molim! saznali smo da se smijati možemo na različite načine. Učenici su sa svojim učiteljicama, Gordanom Ivančić, Tatjanom Skupnjak Žagi, Tatjanom Keglević i Mirjanom Voćanec, izrađivali smajliće različitih vrsta osmijeha! Učenici su izjavili da im je u radionici sve super, a razlog prijavljivanja je logičan – vole se smijati. Svoje radove će izložiti u holu škole.

Između igre i kemije naziv je radionice koju je vodio učitelj Stipo Papić. Između igre i kemije?! Zvuči zanimljivo. Učenici su jednim jednostavnim kemijskim postupkom uspjeli napisati nevidljivo pismo, tj. pismo koje nakon nekog vremena postaje vidljivo. Zapravo, teško nam je točno objasniti kako je tekao taj postupak. Trebalo je sudjelovati u radionici i pokušati! Učenicima je otkrivanje kemije na jedan drugi način bilo zanimljivo. Svoje radove predstavit će u holu škole.

Učiteljice Nataša Bistrović i Nives Horvat u našu školu dovele su anđele. Šalimo se, naravno. U svojoj radionici Dobri moj anđele izrađivali su se anđeli od kartona i ukrašavali različitim vrstama zrnja. Učenici su morali biti jako pažljivi da bi njihov anđeo dobio svoj neobičan ukras. Rezultati rada će se prikazati u holu škole, a svoje anđele učenici kasnije nose kući.

U crno - bijeli svijet u boji uvela nas je učiteljica likovne kulture Marela Žamić Levačić. U toj radionici učenici su crno – bijele reprodukcije poznatih umjetnika mijenjali dodavanjem boje i svojih detalja. Neobično, novo i kreativno! Uz glazbenu pratnju učenici su uživali u stvaranju svojih osobnih remek - djela. Radovi će se izložiti u holu škole.

U Prometnoj radionici učenici su dobili svoje prve vozačke dozvole u životu – one za upravljanje biciklom. Taj dokument im je podijelila učiteljica Katica Erlih.

Pjevački zbor i tamburaški orkestar već su na Dan škole bili spremni prikazati djelić onoga što uvježbavaju dulje vrijeme. Kod prezentacije radova premijerno su izveli skladbe Još je ljepše i Moja škola čije su tekstove napisale učenice naše škole, Marta Cestar i Lucija Lazar, a uglazbila učiteljica Slavica Požgajec. Zagrijali su naša srca poznatom zabavnom skladbom Vjeruj u ljubav.

Program predstavljanja radionica završen je scenskom igrom simbolična naslova – Zauvijek škola. Pod vodstvom učiteljice Željke Dugi učenici su nam pokazali kako je škola izgledala u prošlosti, kako izgleda u sadašnjosti, a kako će možda izgledati u budućnosti. Sve događaje je budnim okom pratila foto - grupa pod vodstvom učiteljice Marije Kadi.

Umjesto kraja.
Nema kraja, avantura zvana škola se nastavlja…

Sretno do sljedećeg Dana škole!