„Max traži zvijezdu“ („Max sucht den Superstar“)
Autor: Administrator , 9. 2. 2011.

Naši učenici već godinama surađuju na realizaciji dječjeg časopisa „Max“,  jedinstvenog internacionalnog lista (jedini je časopis na njemačkom jeziku za učenike osnovnih škola u Hrvatskoj). Časopis je dječji list OŠ Vidovec, a od ove godine mi  počinjemo i sami uređivati podlistak pod imenom „Spass mit Max“. U toj širokoj suradnji dobili smo ponudu održati talent natjecanje na našoj školi.

U tom natjecanju sudjeluje nekoliko osnovnih škola s područja Varaždinske županije:
OŠ Vidovec
OŠ Petrijanec
OŠ Breznički Hum
OŠ Visoko
VII. OŠ Varaždin
IV. OŠ Varaždin
OŠ Cestica

Dobna granica za sudjelovanje ne postoji, pa tako cijela škola može sudjelovati u projektu. Zainteresirani učenici se mogu natjecati u različitim kategorijama - pjevanje, ples, gluma, komedija, sportske sposobnosti i drugi talenti. Pobjednici na finalnoj večeri dobivaju novčanu nagradu.
Prije samog finalnog natjecanja sve navedene škole održat će svoje školske izbore na kojima će odabrati po tri najbolja predstavnika svojih škola.
Audicija („casting“) OŠ Cestica bit će napravljena u sklopu „Fašnika“ 8. ožujka 2011. godine u školskoj dvorani.
Povodom toga osnovano je školsko povjerenstvo koje će rješavati organizacijska pitanja, a čine ga:
Nevenka Turščak, ravnateljica
Dubravka Žigmund, pedagoginja
Slava Požgajec, nastavnica glazbene kulture
Željka Posavec Malok, nastavnica hrvatskog jezika
Krešimir Golub, nastavnik njemačkog jezika

Organizatori školskih izbora za pojedine škole su učitelji njemačkog jezika koji rade na kreiranju lista „Max“:

za OŠ Vidovec - Lea Lesar Dolenc

za OŠ Petrijanec - Valerija Paljak

za OŠ Breznički Hum -Danijela Ivančan

za OŠ Visoko - Željka  Hutinski

za VII. OŠ Varaždin - Sara Kolar

za OŠ Cestica - Krešimir Golub, koji je i organizator finalnog izbora.

Finale „Max traži zvijezdu“ snimit će Varaždinska televizija!