Bili smo u Školi stvaralaštva Novigradsko proljeće 2011.
Autor: Administrator , 20. 5. 2011.

Od 7. do 14 svibnja 20011. sudjelovali smo u Školi stvaralaštva Novigradsko proljeće 2011. Tema ovogodišnje 36. Škole stvaralaštva i 22. Novigradskog proljeća bila je Vatra. Iz naše škole sudjelovale su dvije učenice – Paula Mesek iz 6. a u scenskoj radionici i Andrea Kunštnik iz 8. c koja je pohađala radionicu klasičnog slikarstva. U filmskoj radionici bila je učiteljica hrvatskog jezika Željka Posavec – Malok.

U ovogodišnjem Novigradskom proljeću sudjelovalo je tristotinjak djece iz cijele Hrvatske te šezdeset učitelja. Svi su bili raspoređeni u dvadeset radionica koje su vodili vrsni stručnjaci u svom području rada. Održane su radionice: dvije literarne, radijska, internetske novine, tri scenske, filmska, video - dokumentarna, skladateljska, pjevanje, scenska glazba, plesna, grafička, slikarsko – scenografska, lutkarska, keramičarska, kostimografska, slikarska, izrada slikovnice i fotografska. U sedam dana Novigradskog proljeća OŠ Rivarela Novigrad (Istra) pretvara se svijet kreativnog rada, boje, pjesme, plesa i vedrine. Zajednička tema obrađuje se u svim radionicama i posljednjeg dana predstavljaju se razultati rada. Održava se učenički koncert u crkvi, čitaju se literarni radovi, prezentiraju se scenske i plesne radionice, izlažu se slikarski i keramičarski radovi, održavaju se filmske projekcije. Nakon sedmodnevnog druženja slijedi povratak kući. Rastanak je prepun emocija, ali u svima ostaje iskustvo druženja, suradnje, spoznaje o vlastitim sposobnostima i inspiracija za rad.

Milenijska fotografija (preuzeto sa http://novigrad.skroz.in/1934/koliko-nas-je/)

O Školi

Škola stvaralaštva Novigradsko proljeće jedinstvena je škola stvaralaštva darovite djece u jezično – umjetničkom području u Hrvatskoj. Nastala je sa svrhom poticanja darovitih učenika na izražavanje riječju, pokretom, gestom, slikom i zvukom. Nastava se odvija u uvjetima mentorske nastave radioničkog tipa. Cilj Škole je da učenici, a naročito učitelji  - hospitanti, prihvate drukčiji, suvremeniji način rada te da ga prenesu u svoje školske sredine.

Željka Posavec - Malok