Završen pojekt prometne preventive
Autor: Administrator , 10. 6. 2011.

Svečanom podjelom potvrda o osposobljenosti učenika petih razreda za samostalno i sigurno upravljanje biciklom, u srijedu, 01. lipnja 2011. godine, završio je projekt  prometne preventive u OŠ Cestica.
      Projekt je proveden u suradnji sa Županijskim timom za prometnu preventivu (Vedran Lukman, Stanko Hošnjak i Mijo Barišić) i Općinom Cestica koja je financirala projekt, te za sve učenike osigurala zaštitne kacige, reflektirajuće prsluke, opremila prometni poligon i nabavila potrebne udžbenike i testove za edukaciju učenika. Učenike je za ispit pripremila tijekom drugog polugodišta učiteljica tehničke kulture Katica Erlih.

FOTOGRAFIJE

Učenici petih razreda; njih 49-ero, najprije su morali pokazati zavidnu razinu znanja u poznavanju prometnih pravila i propisa, a zatim su polagali vožnju spretnosti na prometnom poligonu. Treba napomenuti da je za izradu poligona svoj doprinos dala i firma „Crtorad“ iz Varaždina koja je iscrtala potrebne prepreke na asfaltnom igralištu.

Svi učenici su uspješno položili ispit na čemu su im čestitali članovi Županijskog tima i ravnateljica škole, Nevenka Turščak, a načelnik Općine, Mirko Korotaj je podijelio učenicima potvrde o osposobljenosti za vožnju biciklom i poželio im sigurnu vožnju bez prometnih prekršaja.

Predstavnik Županijskog tima Stanko Hošnjak je u ime AK Varaždin podijelio nagrade za tri učenika i tri učenice koji su na testu i vožnji spretnosti pokazali najbolje rezultate. Nagrađeni su: Lazar Lucija, Cestar Marta i Hohnjec Melanija u konkurenciji djevojčica,  te Žlibar Stjepan, Kovačić Valentino i Turščak Marko u konkurenciji dječaka.
      Provođenjem projekta prometne preventive i osposobljavanjem učenika u poznavanju prometnih propisa, kao i u savladavanju vještine  spretnog upravljanja biciklom, u školi  se nastoji dugoročno utjecati  na ponašanje najmlađih  u prometu koji su zbog svog neznanja i razigranosti  najugroženiji sudionici prometa, zaključila je na kraju uspješno provedene akcije ravnateljica škole.