Natjecanje "Volim domovinu"
Autor: Administrator , 9. 4. 2013.

Prenosimo obavijest udruge "Ponos domovine":

Za točno mjesec dana započinje eliminacijsko natjecanje projekta Volim domovinu koje provodi udruga Ponos domovine pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Iz naziva natjecanja može se zaključiti koji su njegovi osnovni ciljevi i svrha, a ostvaruju se provjerom znanja učenika sedmih i osmih razreda u poznavanju gradiva vezanih uz Hrvatsku iz predmeta povijest i zemljopis,  hrvatskog jezika  te sportskog natjecanja. U četvrtak 9. svibnja u 12.00 sati na web stranici www.volimdomovinu.com.hr, svi se zainteresirani učenici ovog uzrasta mogu uključiti u natjecanje i riješiti ponuđeni test od 30 pitanja.

Potrebno je samo upisati AAI identitet koji učenici dobivaju od CARNet administratora u svojim školama (napomena: za OŠ Cestica admin je učiteljica informatike). Najboljih 12 učenika i njihovih profesora stječe pravo dolaska u Skrad na finalno natjecanje koje se održava u petak i subotu 24. i 25. svibnja. Uz provjeru teoretskog znanja i rješavanje testa od 50 pitanja učenici će u finalu odmjeriti znanje i vještine i u tri sportske igre. Za najbolje učenike i njihove profesore osigurali smo vrijedne nagrade, a za škole prigodne plakete. Molimo vas da o ovom natjecanju obavijestite vaše učenike i zainteresirane profesore.

Osoba za kontakt je članica udruge Patricija Delač – voditelj projekta Volim domovinu!