« Svibanj 2024 »

Noćni čitateljski susret u OŠ Cestica
Autor: Administrator , 22. 10. 2014.

U petak, 17. listopada 2014. godine udruženim snagama organizirali smo „Tulum s(l)ova“. Ovaj noćni čitateljski susret organizirale su učiteljice Jelena Šinjur, Maja Soldatek, Nataša Bistrović, pedagoginja Dubravka Žigmund i školska knjižničarka Tatjana Skupnjak Žagi. Tijekom večeri izmjenjivalo se čitanje odlomaka književnih djela, izražavanje osjećaja, igre suradnje, komunikacije i povezanosti. Uspostavili smo skype-vezu uživo s prijateljskom Osnovnom školom „Petar Zrinski“ Jalžabet. Svojim sudjelovanjem nam je pomogla i „Udruga mladih hiperAKTIVNI“  iz Cestice. Roditelji su podržali susret šaljući nam kolače, slastice i zdrave napitke.

„Tulum slova“ je zajednički projekt, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec, Hrvatske mreže školskih knjižničara, udruge specijalizirane za potporu zanimljivih projekata školskih knjižničara te Hrvatske udruge školskih knjižničara, strukovne udruge koja se bavi poboljšanjem uvjeta rada u školskom knjižničarstvu, kojem smo se ove godine i mi pridružili.

Svima hvala na suradnji, idejama i trudu.

Dojmovi s Tuluma slova

Sviđalo mi se na Tulumu slova i jako mi drago da si škola ne postavlja granice po tom pitanju. Svakako bih pohvalila organizatore na vrlo originalnoj ideji. Ni u jednom trenutku mi nije bilo dosadno upravo zbog dobre organizacije i atmosfere.

Lucija Vupora, 8.a

Tulum slova je bio jako zanimljiv. Najljepši dio je bio kada smo čitali citate iz svojih knjiga i kad smo gledali film.

Tena Jambrek, 8.a

Tulum slova odvijao se bolje nego što sam očekivala. Svi sadržaji bili su vrlo zabavni,a neki i poučni. Najbolji je bio film jer je bio jako emocionalan i zanimljiv. Lako sam mogla primijetiti razlike između filma i knjige.

Izabela Obadić, 8.a

Tulum slova bio je stvarno izvrstan. Bilo je mnogo bolje nego što smo očekivali. Najbolje nam je bilo u kuhinji gdje smo jedni  druge hranili sa zavezanim očima. Gledali smo i film koji je bio odličan. Jako smo se zabavile i voljele bismo to ponoviti.

Katja Topolovec i Monika Županić, 8.a

Nikad nisam mislila da u školi može biti zanimljivo, ali Tulum slova mi je promijenio mišljenje. Bilo nam je odlično. Smijali smo se,plakali i lijepo zabavili. Pamtit ću  ga jako dugo jer je to bio tulum koji se ne zaboravlja.

Hana Ivančić, 8.b

Na Tulumu slova je bilo jako zanimljivo. Puno sam se zabavila s prijateljima,ali i s učiteljicama. Smatram da bi trebalo biti više takvih tuluma jer je to stvarno jedno posebno iskustvo.

Lana Milec, 8.b

Vrlo mi drago što sam bila na Tulumu slova jer je bilo presuper . Jako smo se dobro proveli. Sve aktivnosti su bile jako zanimljive. Drago mi je što smo imali priliku iskusiti nešto tako zabavno kako bi shvatili da škola također može biti vrlo uzbudljiva. Tulum slova pamtit ću kao jedan od najboljih dana provedenih u školi.

Lana Furjan, 8.b

FOTOGRAFIJE