Upisi u srednju školu- VIJESTI
Predstojeći rokovi za sve kandidate do kraja upisa
Autor: Administrator , 5. 7. 2023.

Sve kandidate obavještavamo o preostalim važnim rokovima za upis u srednju školu.

Unos dokumentacije za dodatne bodove/prava prednosti za kandidate trajat će do 6. 7. u 12:00.

Unos rezultata dodatnih provjera od strane srednjih škola trajat će do 6. 7. u 21 sat.

Unos prigovora trajat će od 7. 7. u 00:01 do 7. 7. u 15 sati.

Ljestvice poretka zaključavaju se 7. 7. u 12 sati. To znači da kandidati više neće moći prijavljivati i odjavljivati programe, niti mijenjati redoslijed prioriteta.

Objava konačnih ljestvica poretka bit će 10. 7. u 12 sati.

Početak ispisa upisnica počet će 10. 7. u 12 sati.

Rok za učitavanje potpisanih upisnica u sustav je do 13. 7. u 18 sati.

VAŽNO: Na kartici "Moji rezultati" bit će omogućeno preuzimanje upisnice. Upisnicu trebaju potpisati kandidat i roditelj/skrbnik te ju učitati u sustav. Kandidat u kartici "Moji rezultati" može pratiti status učitane upisnice. Upisnicu je također moguće i dostaviti školi u koju je kandidat ostvario pravo upisa (osobno ili elektroničkom poštom) kako bi ju oni učitali u sustav. Ova opcija je namijenjena isključivo kandidatima koji nemaju mogućnost sami prenijeti upisnicu na sustav zbog otežanog pristupa računalu, internetu i sl.

Rok za dostavu ostale dokumentacije koja je uvjet za upis u određene programe obrazovanja je 13. 7. u 18 sati. Ova dokumentacija se šalje direktno na mail srednje škole u koju je ostvareno pravo upisa. Napominjemo da srednje škole za osobnu dostavu potrebne dokumentacije same određuju točne datume i vrijeme unutar ovdje predviđenog razdoblja (od 10.7. do 13.7.) i objavljuju ih na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole.

Rok za srednje škole za prihvaćanje potpisanih upisnica i verifikaciju svih ostalih dokumenata koji su preduvjet za upis u određene programe obrazovanja je od 10. 7. u 12 sati do 13. 7. u 23:59.

Kada srednja škola prihvati potpisanu upisnicu i verificira sve ostale dokumente koji su preduvjet za upis u određene programe obrazovanja, kandidat je upisan u srednju školu.

Samo kandidati koji se nisu uspjeli upisati u ljetnom upisnom roku mogu konkurirati na jesenskom upisnom roku za preostala slobodna mjesta.

Skrećemo vam pažnju da još jednom dobro proučite Upute za učenike "Prijave i upisi u srednje škole" i Hodogram aktivnosti.